S:1

Onlar dün sinemaya gittiler. Cümlesindeki hangi sözcük, kişi adı yerine kullanılmıştır?

Onlar dün sinemaya gittiler. Cümlesindeki hangi sözcük, kişi adı yerine kullanılmıştır? sorunun cevabı "onlar" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Dünya edebiyatında fabl türünde ün yapmış yazar aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi e-devlet ile vatandaşlara sunulan hizmetlerden biri değildir? Oluşumunda insan etkisi bulunmayan, çevrede kendiliğinden oluşan varlıklara ne ad verilir? Aşağıdaki atasözlerinin hangisinin konusu çalışma dır? Kuranı sevmenin en doğru şekli hangisidir? Katı-.... Sıvı-..... Gaz-.....Verilen boşluklara sırayla hangi maddeler örnek yazılabilir? "Okulda uymamız gereken kurallar nelerdir" cümlesinin sonuna aşağıdaki noktalama işaretlerinden hangisi konmalıdır? Aşağıdakilerden hangisi yavaşlayan harekettir? Yarı parazit bitkiler ile ilgili aşağıda verilen ifadelerden hangisi doğrudur? Kaybolan bir çocuğun aşağıdakilerden hangisini yapması doğrudur? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde burun sözcüğü gerçek anlamda kullanılmıştır? Aşağıdakilerden hangisi adın yerini işaret yoluyla tutar? Bir salyangoz dakikada 8 cm , karınca ise dakikada 6 cm yol gidiyor. 30 dk. sonra karınca ile salyangoz arasında kaç cm fark olur? 48 sayfalık bir hikaye günde 4 sayfa okuyarak kaç günde biter? Hangi davranış güvenli olmayan bir davranıştır? Aşağıda verilen bilgilerden hangisi astigmatlık göz kusuruna ait değildir? Çocuk Hakları Sözleşmesinde aşağıdakilerden hangisi yer almaz? Elif, elmayı soydu. Sonra kabuğunu annesine göstererek anne bu kabuk Dünyamızın ....................................Katmanını temsil eder.Noktalı yere hangi sözcük yazılır? Bana kalemini verir............ cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdaki soru eklerinden hangisi yazılabilir? Yerkabuğunu oluşturan yapılara ne ad verilir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir