Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Bir kamyonetin yüksüz ağırlığı 4t 280 kg´dır.Bu kamyonete çuvalı 50 kg gelen patateslerden 120 çuval yükleniyor.Kamyonetin son ağırlığı kaç kg´ dır?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Bir kamyonetin yüksüz ağırlığı 4t 280 kg´dır.Bu kamyonete çuvalı 50 kg gelen patateslerden 120 çuval yükleniyor.Kamyonetin son ağırlığı kaç kg´ dır? sorunun cevabı "10280" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

• Stalin’in ölümünden sonra 1954’ten itibaren  Yugoslavya’nın SSCB’ye tekrar yakınlaşması• Türk - Yunan ilişkilerinin Kıbrıs meselesinden dolayı bozulmasıVerilen gelişmeler, aşağıdakilerden hangisini olumsuz etkilemiştir? Kilogramı 60 TL olan pastırmadan 2 kg, Kilogramı 25 TL olan kıymadan 3 kg aldım. Satıcıya 200 TL verdim. Kaç TL para üstü alacağım?  Aşağıdaki cümlelerin hangisinde “doğru” sözcüğü farklı bir görevde kullanılmıştır? Hangi cümlesinde pekiştirmeli sözcüklerin yazımında hata yapılmıştır? Aşağıdakilerden hangisi kişinin siyasal gücün kullanılmasına katılmasını sağlayan haklardandır? They don’t like comedy films,- - - - ? Ali tanesi 50 kuruş olan maydonozdan 2 tane tanesi 75 kuruş olan limondan 3 tane tanesi 80 kuruş olan maruldan 2 tane aldı. Satıcıya 10 TL verdi geriye kaç kuruşu kaldı? Bir aile her ay ortalama 5 kg bakliyat tüketmektedir. Bu aile bir yılda kaç kg bakliyat tüketir? 5 haftada 3430 lira kazanan bir işçi, 15 gün çalışırsa kaç lira kazanır? Denizlerden Esen bu ince hava saçlarınla eğlensin. Bilsen Melâl-i hasret ü gurbetle ufk-ı şâma bakan Bu gözlerinle, bu hüznünle sen ne dilbersin! Bu metinle ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenemez? Sayı doğrusunda m ve n tam sayılarının arasındaki uzaklık 6 birim olduğuna göre bu sayılar aşağıdakilerden hangisi olabilir? Aşağıdakilerden hangisi evrende bir düzenin olduğunu gösteren bir örnek değildir?