Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
50 kg domatesten 10 kg salça elde ediliyor. Domatesin kilosu 3 lira olduğuna göre, 20 kg salça yapmak için kaç liralık domates almalıyım?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
50 kg domatesten 10 kg salça elde ediliyor. Domatesin kilosu 3 lira olduğuna göre, 20 kg salça yapmak için kaç liralık domates almalıyım? sorunun cevabı "300 " dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Kimlik belgenizin resmi bir özellik taşıması için belgede aşağıdakilerden hangisi olmalıdır? He - - - - tells lies. He hates lying. Saka hükümdarı Alp Er Tunga’nın ölümü üzerine duyulan üzüntüyü dile getirmek amacıyla söylenen şiir,- - - - türünün en güzel örneklerindendir.Bu cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir? Dünya’dan çıplak gözle görülebilen, en son geçişini 1986’da yapan ve bir sonraki geçişi 2061 yılında olacak olan kuyruklu yıldız aşağıdakilerden hangisidir? I. Erdinç, yalan söylemeyi alışkanlık hâline getirmiştir.II. Ayça, güvenilir biri olarak tanınır.III. Özden, arkadaşlarına iftira atmaktan çekinmez.IV. Dilem, doğruluktan ayrılmamasıyla tanınır.Yukarıdaki öğrencilerden hangileri olumlu özelliklere sahiptir?  Aşağıdakilerden hangisi bir resim dosyası uzantısıdır? Atmosferin etkileri arasında aşağıdakilerden hangisi gösterilemez? İki onluk üç birlikten oluşan sayı kaçtır? Bir sayının,Yüz binler basamağındaki rakam 6’tür.Birler bölüğünü oluşturan sayı  543’tır.Basamak sayısı 7’dır.Buna göre verilen sayı aşağıdakilerden hangisidir? Sınıf başkanını seçerken hangi yolu kullanırsak demokratik bir sınıf oluruz? “Çanakkale’ye gezi yapacağız.” Cümlesindeki kelimelerin yapısı sırasıyla aşağıdaki seçeneklerden hangisidir?   Aşağıdakilerden hangisi yön bulmada kullanılan yöntemlerden değildir?