S:1

Doğada hazır hâlde bulunan, insan eli değmemiş maddelere doğal madde denir.
Aşağıdakilerden hangisi doğal bir madde değildir?

Doğada hazır hâlde bulunan, insan eli değmemiş maddelere doğal madde denir.Aşağıdakilerden hangisi doğal bir madde değildir? sorunun cevabı "Masa" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Bir pakette 4 kilogram fasulye var. Marketten 4 paket fasulye alan annem kaç kilogram fasulye almış olur? Bir öğrenci abdest aldıktan sonra aşağıdaki davranışlardan birini yapmıştır ve öğretmenine bunun hükmünü sormuştur. Öğretmeni ona bu davranışının abdesti bozmadığını söylemiştir. Buna göre öğretmeni hangi cevabı vermiş olabilir? Yaralıların yaşamını kurtarmak, doktora gidinceye kadar durumlarının kötüleşmesini önlemek için eldeki olanaklarla olay yerinde yapılan uygulamaya ne denir? Aşağıdakilerden hangisi ses yalıtımı amacıyla yapılan işlemlerden biri değildir? Aşağıda verilen sivil toplum kuruluşlarından hangisi doğayı ve çevreyi korumak için çalışmaz? Araba yarışlarında önemli olan hız değildir.Bütün takımın uyum içinde çalışması başarıyı getirir.Yukarıda vurgulanan düşünceye uygun başlık hangisi olabilir? Çok değil yirmi sene önce hiçbir öğretmenden, eğitimciden, anne ve babadan duymadığımız kelimeler, bugünün dünyasında peynir ekmekten bile çok kullanılır hâldedir. Çocuk biraz hareketli ise daha uzmanına gitmeden çocuğun kendi evinde, apartmanında veya sınıfında hakkında verilmiş bir hüküm vardır: Hiperaktif. Devamında ise hiperaktivitenin dikkat eksikliğine sebep olduğunu tespit edebilen(!) çevreden bir hüküm daha gelir: Bu çocuk, tedavi görmelidir. Aksi takdirde, okulunda da hayatı boyunca da hep başarısız olur! Hâlbuki şunu hiç düşünmezler: Ancak alanında yetkin bir psikolog ya da psikiyatr, böyle bir teşhis koyabilir.Aşağıdaki yargılardan hangisi bu metnin ana fikrini desteklemektedir? Yönetici, astlarının faaliyetlerini yönlendirmesi ve onlara ne yapmaları gerektiğini bildirmesi sürecinde emir verirken aşağıda verilenlerden hangisini tercih etmemelidir? Aşağıdakilerden hangisi doğrudur? Aşağıdakilerden hangisi wordde Office düğmesi altındaki seçeneklerden biri değildir? 1) Petrol2) Demir3) Linyit4) Taş kömürüYukarıda verilen doğal kaynaklardan hangileri enerji kaynağı olarak kullanılmaz? Bir düzine kalemin 5 tanesi kırmızı, 3 tanesi sarı, geri kalanlar ise siyahtır. Siyah kalemlerin sayısı kaçtır? Hangi seçenekte tamamı otçul canlılar vardır? Osmanlı Yükselme Döneminde; • 1451-1481 arasına Fatih• 1481-1512 arasına II. Bayezit• 1512-1520 arasına Yavuz • 1520-1566 arasına Kanuni Devri denirken, Kanuni sonrası devre genel bir isim verilmemiştir.Kanuni sonrası dönemin hangi özelliği buna gerekçe olarak gösterilir? Aşağıdakilerden hangisi doğru parçasını ifade eder? İslam tarihindeki ilk mescit aşağıdakilerden hangisidir? Yazar, düşünür ve sanatçıların veya kendi alanında uzman kişilerin bir konuyu açıklamak, tanıtmak, öğretmek amacıyla yaptıkları konuşmalara - - - - denir.Bu cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir? Hukuki şekilleri bakımından Adi Şirketler, aşağıdakilerden hangisinin kapsamında yer almaktadır? Ali :.........................?Ayşe : This is my uncle. Namaz kılarken Kurandan bir bölüm okumaya verilen ad nedir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir