Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Konuşmak her ne kadar iyiyse de, susmak bazen konuşmaktan daha iyi sonuç verir. Öyle ki, hiç ummadığı zamanda bile kişinin sarf ettiğisözlerbaşına iş açabilir; onu zor duruma sokabilir. anlamına gelen atasözü, hangisidir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Konuşmak her ne kadar iyiyse de, susmak bazen konuşmaktan daha iyi sonuç verir. Öyle ki, hiç ummadığı zamanda bile kişinin sarf ettiğisözlerbaşına iş açabilir; onu zor duruma sokabilir. anlamına gelen atasözü, hangisidir? sorunun cevabı " Söz gümüşse sükut altındır." dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Neden hastayken okula gitmemeliyiz, gidersek maske takmalıyız? Bireylerin üyesi olduğu grup içinde doğal olarak elde ettiği yetkiye ne ad verilir?  “Rabbena leke’l hamd” ne zaman söylenir? Aşağıdaki cümlelerin hangilerinde sebep sonuç ilişkisi vardır? Aşağıdaki cümlelerde verilen bilgiler doğru ise yay ayraçların içine “D”, yanlış ise “Y” yazalım. ( ) Ay, Güneş gibi küre şeklinde bir gök cismidir.( ) Ay’a gök taşlarının çarpması, derin çukurlar yani kraterler oluşturur. ( ) Ay’ın Dünya’ya uzaklığı yaklaşık olarak 149,5 milyon kilometredir.( ) Ay’da yağış ve rüzgâr gibi meteorolojik olaylar görülür.( ) Ay’da gün içindeki sıcaklık değişimi çok fazladır.  Aşağıdakilerden hangisi olmazsa bilgisayar çalışmaz? Burcu arkadaşına oturduğu evin yerini tarif etmek istiyor.Burcu’nun bunun için aşağıdakilerden hangisini kullanması doğru olur? Aşağıdakilerden hangisi bilgisayar ağlarının kullanım amaçlarından birisi değildir?  Aşağıdaki cümlelerin hangisinde ‘’hayal ürünü’’ bir ifade bulunmamaktadır? Orhun Anıtları’nın yazımında kullanılan alfabe, aşağıdakilerden hangisidir? Ay'ın hangi evresi dünyadan tam görünmez? Peygamberimiz(sav.) bir gün kızı Hz. Fatıma’nın evinde kaldı o gece bir ara torunlarından Hz.Hasan Peygamberimizden  (sav.) su istedi bunun üzerine yerinden kalkıp su getiren peygamberimizin elinden diğer torunu Hüseyin suyu almak istedi fakat Peygamberimiz (sav.) suyu önce Hz. Hasan’a verdi Bunun üzerine Babacığım Hasan’ı daha çok mu seviyorsun diye soran kızı Fatıma annemize suyu önce Hasan istedi buyurdular. Bu hadis Peygamberimizin (sav.) bize en çok hangi özelliği hakkında bir örnek sayılabilir?