Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Dünyanın Güneş etrafındaki dolanma hareketi 365 gün 6 saat sürer. Bu artan saatler her dört yılda bir 1 gün ettiği için bir aya eklenir.
Bu ay aşağıdakilerden hangisidir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Dünyanın Güneş etrafındaki dolanma hareketi 365 gün 6 saat sürer. Bu artan saatler her dört yılda bir 1 gün ettiği için bir aya eklenir.Bu ay aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "Şubat " dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

“O Yedi göğü kat kat yaratandır. Rahman’ın yaratışında hiçbir ………….. göremezsin. Bir kere daha bak hiçbir …………….. görüyor musun? (Mülk:4) Ayetteki boşluklar aşağıdaki kelime guruplarından hangisi ile tamamlanmalıdır. Aydos Dağı hangi bölgemizdedir? Oturduğumuz binanın her katında 4 daire vardır. Bina 7 katlı olduğuna göre binamızda toplam kaç daire vardır? 21 Mart’ta, K merkezinde Güneş tam tepe noktasına ulaşmış iken, aynı anda H merkezinde Güneş tepe noktasına ulaşmamıştır.Bu durum aşağıdakilerden hangisinin sonucu olarak gösterilebilir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde altı çizili sözcüğün kökü isimdir? Parkta oynarken yaşlı bir teyzenin fenalaşıp yere düştüğünü gördüm. Çevredeki insanlar hemen yardım çağırdılar.Meryem’in bahsettiği olayda çevredeki insanlar, telefonlarıyla hangi numarayı aramış olabilir? Kur’an-ı Kerim’de ayetlerden meydana gelen ve belli konuları işleyen bölümlere ne ad verilir?  Aşağıdaki ifadelerden doğru olanlara ( D ), yanlış olanlara ( Y ) harfi koyunuz. (     ) Kendi mutluluğumuz için bir başkasının hak ve özgürlüklerini ihlal edebiliriz.(     ) Ön yargılı davranmak kişiler arasındaki iletişimi olumlu yönde etkiler. (     ) Sevgi, saygı, hoşgörü gibi değerler, hak ve özgürlüklerin doğru kullanımını kolaylaştırır.(     ) Her birey 18 yaşını doldurana kadar çocuk sayılır.(     ) STK' nın açılımı Sivil Toplum Kuruluşudur.(     ) Toplumsal düzeni sağlayan ahlak, görgü, örf ve adetler gibi kurallar yazılı kurallardır Geçtiğimiz ay Türkiye’den çok sayıda kuş gözlemcisi Samsun’da bulunan Kızılırmak Deltası’na gitti. Hepsinin ortak amacı küçük sakarcaları görmekti. Bu kuş ülkemize nadiren geldiği için, fırsatı kaçırmak istemeyen gözlemciler de hemen Kızılırmak Deltası’na giderek küçük sakarcaları görme şansını yakaladı.Bu metinden aşağıdaki yargıların hangisine kesin ulaşılır? Romanın siyasi tarihi krallık, cumhuriyet, imparatorluk dönemleri olarak ayrılır. Cumhuriyet döneminde yönetim yetkileri bir yıllığına seçilen konsüllere verildi. Konsüller birbirlerine ve senatoya karşı sorumlu idiler.Buna göre Roma İmparatorluğu ile ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenebilir?  Birer gün arayla işe başlayan eşit kapasiteli 6 işçi bir işi 6 günde bitiriyorlar.Eğer aynı anda işe başlamış olsalardı bu iş kaç günde biterdi? Hz. Peygamber’in Medine’ye hicretinden sonra yaptığı ilk işaşağıdakilerden hangisidir?