S:1

80 – 70 – 65 – 55 – 50 – A – B örüntüsünde A + B = ?

80 – 70 – 65 – 55 – 50 – A – B örüntüsünde A + B = ? sorunun cevabı "75" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi alfabemizde kalın ünlülerin sayısıdır? Ölümle başlayıp tekrar dirilme anına kadar geçen devreye ne denir? Aşağıdaki deyimlerden hangisi ‘ Etekleri zil çalmak deyimi ile yakın anlamlıdır? Mustafa Kemalin bitirdiği ortaokul aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde sıfat tamlaması DOLAYLI TÜMLEÇ görevindedir? Aşağıdakilerden hangisinde dolaylı anlatıma başvurulmuştur? İki gün önce meydana gelen Pakistan depreminden sonra çevremdeki insanlar bölgeye yardım gönderiyorlardı. Bense Ülkemizde de muhtaç insanlar var. diyordum. Bir haftadır arızalı olan televizyonum o akşam tamirden gelmişti. Haberlerde deprem görüntülerini izledim, çok etkilendim. Ertesi gün bir banka aracılığıyla bende yardım gönderdim.Parçaya göre bu kişinin, depremzedelere yardım konusunda daha duyarlı hâle gelmesinde aşağıdakilerden hangisi etkili olmuştur? Kırmızı sözcüğünün eş anlamlısı hangisidir? Kâzım Karabekir komutasındaki Türk ordusu Doğu Cephesinde Ermenileri yenilgiye uğrattı. Bunun üzerine barış isteyen Ermenilerle Gümrü Barış Antlaşması imzalandı. Bu antlaşma ile Ermeniler işgal ettikleri yerlerden çekildiler. Sevr Antlaşmasının geçersiz olduğunu kabul ettiler.Bu bilgilerden aşağıdaki sonuçlardan hangisi çıkarılamaz? Andolsun zamana ki, insan gerçekten ziyaniçindedir. Ancak, iman edip de sâlih ameller işleyenler,birbirlerine hakkı tavsiye edenler, birbirlerinesabrı tavsiye edenler başka (Onlar ziyandadeğillerdir).Meali verilen ayetler aşağıdaki surelerden hangisine aittir? Aşağıdakilerden bilgilerden hangisi yeni kimlik kartlarının arka yüzünde yer alır? Aşağıdakilerden hangisini 3.sınıf öğrencisi Salih yapabilir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde, birbiriyle zıt anlamlı sözcükler yoktur? Annem kek için 6, omlet için kekten 1 fazla yumurta kullandı. Annem toplam kaç yumurta kullanmıştır? Aşağıdakilerden hangisi üzerine nitrik asit çözeltisi damlatıldığında sarı renk gözlenir? Anayasamızın 28. maddesindeki ‘basın hürdür sansür edilemez ifadesinin anayasamızda yer alması- nın amacı aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi Kur'an-ı Kerim'in diğer ismidir? 123,456 ondalık gösteriminde 6 rakamının basamak değeri kaçtır? Aşağıdakilerden hangisi saf maddedir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde bir yargı, sebebiyle birlikte verilmiştir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir