S:1

Havaya karışan zehirli gazların yağmur damlaları ile yeryüzüne ulaşmasına verilen isim aşağıdakilerden hangisidir ?

Havaya karışan zehirli gazların yağmur damlaları ile yeryüzüne ulaşmasına verilen isim aşağıdakilerden hangisidir ? sorunun cevabı "Asit yağmuru" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi 37,567den büyüktür? Aşağıda verilen ifadelerin başına doğru ise D, yanlış ise Y yazınız.(....) Nüfus artmış, işsizlik sorunu doğmuştur.(....) Sanayi İnkılabı ilk olarak 18. yüzyılda Fransada ortaya çıkmıştır.(....) Sanayileşen ülkelerde refah seviyesi yükselmiştir.(....) El sanatları önem kazanmıştır.(....) Fabrikalarda seri üretim ile birlikte ham madde ve pazar ihtiyacı artmıştır. Dünyadan bakıldığında Ayın sürekli aynı yüzünün görünmesinde aşağıdakilerin hangisinin etkisi yoktur? Fikret aldığı 85 sayfalık bir hikâyenin önce 17 sayfasını, sonra 32 sayfasını okudu. Fikretin hikâyeyi bitirmesi için geriye kaç sayfası kaldı? Kriko ile aracı kaldırırken tekerleklere takoz konulmasının nedeni aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki cümlelerden hangisinde yüz kelimesi, sayı anlamında kullanılmıştır? Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır? Bir çıkarma işleminde eksilen 596, çıkan 139 ise, fark kaçtır? Herhangi bir bilgi veya düşünce ürününün kullanılması ve yayılması ile ilgili hakların, yasalarla belirli kişilere verilmesidir. Bu tanım aşağıdaki kavramlardan hangisine aittir? Fermantasyon yaparak yaşamını sürdüren canlılar için aşağıda verilenlerden hangisi gerekli değildir? Aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğrudur? ‘Kırk kantar, kırkar kırkar kantar tartar.halk kültürünün hangi kaynağına ve çeşidine girer? "p,t,a,k,r,m,a,s"Yukarıdaki harfleri kullanarak hangi sözcüğü oluşturamayız? Kuzeybatı aşağıdaki yönlerden hangileri arasında kalmaktadır? Her canlının sahip olduğu yaşam süresine - - - - Hayatlarının sona erdiği zamana ise - - - - denir.Boş bırakılan yerlere sırasıyla aşağıdaki kavramlardan hangileri gelmelidir? 5m +12dm+5cmToplamı kaç cmdir? Aşağıdakilerden hangisi hem pille hem de elektrikle çalışabilir? Kalp masajı uygulaması, aşağıdaki durumların hangisinde sonlandırılır? Ürdünde Festival düzenlenen gölün adı nedir? 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre Devlet memuru olabilmek için kasten işlenen bir suçtan dolayı ne kadar süreyle mahkûm olmamak gerekir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir