Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Aşağıdaki cümlerin doğru olanların başına D yanlış olanların başına Y yerleştirildiğinde nasıl bir dizilim ortaya çıkar?
( ) Müslüman sadece etrafındaki insanlara karşı değil, diğer canlılara ve çevreye karşı da sorumludur.
( ) Peygamberimiz saygılı bir çocuk ve şefkatli bir baba olmuştur.
( ) Peygamberimiz çok ciddi bir insandı. Asla gülümsemez ve şaka yapmazdı.
( ) Peygamber Efendimiz, çocuklarından evlenip yuva kuranlarla görüşmezdi.
( ) Peygamberimizin aile bireyleri arasında karşılıklı sevgi ve saygı hâkimdi.

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Aşağıdaki cümlerin doğru olanların başına D yanlış olanların başına Y yerleştirildiğinde nasıl bir dizilim ortaya çıkar?( ) Müslüman sadece etrafındaki insanlara karşı değil, diğer canlılara ve çevreye karşı da sorumludur.( ) Peygamberimiz saygılı bir çocuk ve şefkatli bir baba olmuştur.( ) Peygamberimiz çok ciddi bir insandı. Asla gülümsemez ve şaka yapmazdı.( ) Peygamber Efendimiz, çocuklarından evlenip yuva kuranlarla görüşmezdi.( ) Peygamberimizin aile bireyleri arasında karşılıklı sevgi ve saygı hâkimdi. sorunun cevabı "DDYYD" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Aşağıdakilerden hangisi eğitsel etkinliklere gitme sebeplerimizden biri değildir? “O, öğüt almak isteyen ve çok şükredici olmayı dileyen kimseler için geceyi ve gündüzü birbiri ardınca getirendir.”Verilen ayet aşağıdakilerden hangisiyle ilgilidir? Aşağıdakilerden hangisi sohbet türünde yazılmış bir eser değildir? Sert suların kullanımı sonucu bir çok olumsuz durumlarla karşılaşılır.Aşağıdakilerden hangisi bu durumlardan birisi değildir?  Arayı arayı bulsam izini,İzinin tozuna sürsem yüzümü,Hak nasib eylese görsem yüzünüYa Muhammed canım arzular seni.Bu dörtlükte aşağıdakilerden hangisine duyulan sevgi ve özlem vurgulanmaktadır?  Oliver :What kind of music do you like?Max : I like rap, hip hop and jazz but I’m - - - - pop music most. Kâbe’ye ve Harem bölgesine hediye olarak kesilen kurban çeşidi aşağıdakilerden hangisidir? Allah’ın, peygamberimiz Hz. Muhammed(s.a.v.)’e ilk emri hangisidir? My students’ English exam scores are - - - - than Maths’. Aşağıda bir canlı hücreye ait genetik birimler numaralandırılarak verilmiştir.I. GenII. DNAIII. NükleotidIV. Üçlü şifreBuna göre verilen birimlerin küçükten büyüğe doğru sıralanışı aşağıdakilerden hangisidir? (-1) + (-3) - (- 8) = ? işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir? I. hasret – özlemII. ters – düzIII. abide– anıt IV. doğru – eğri   Yukarıdaki kelime çiftlerinden hangilerinde eş anlam ilişkisi vardır ?