Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Aşağıdaki ayetlerin hangisinde görgü kurallarına dikkat çekilmektedir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Aşağıdaki ayetlerin hangisinde görgü kurallarına dikkat çekilmektedir? sorunun cevabı "“Ey iman edenler! Kendi evleriniz dışındaki evlere, sahiplerinden izin isteyip onlara selam vermeden girmeyiniz...”
(Nur suresi, 27. ayet)"
dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

İzmir’i işgal ettiğinde bu olaya tepki göstererek yunan askerlerine ilk direniş gösteren kahramanımız kimdir?  Evlerimizde kullandığımız ampuller hangi özelliklere sahip olmalıdır? Aşağıdakilerden hangisi Devletin insan haklarıyla ilgili ödevlerinden biri değildir? Aşağıdakilerden hangisi çocuk haklarından biri değildir? Hz. Peygamber geceleri namaz kılarken kıble tarafında uyuyan Hz. Aişe’yi uyandırmamaya özen gösterirdi. Sefere çıkarken en son Hz. Fatıma ile vedalaşır ve dönerken de önce onun evine gidip hal hatırını sorardı.Bu metinden Hz. Peygamber ile ilgili aşağıdaki sonuçlardan hangisi çıkarılamaz? Aşağıdaki sözcüklerden hangisi birden çok varlığı ifade eder? 19 Mayıs 1919'un milletimiz için önemi nedir?  225 milyon yıl önce tek parça halinde olan büyük kıtanın adı nedir? Şimdi 7. aydayız. Yeni yılı kutlamak için kaç ay geçmelidir? Dikdörtgen şeklindeki bahçemizin etrafına 5 sıra tel ördük. Bahçemizin çevresi 84 m ise kaç metre tel harcadık? Teknik, insanın kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla doğada bulunmayan şeyleri elde edebilmek için keşfettiği yol, yöntem ve araç gerecin tamamıdır.Bu metinde teknik bilginin hangi özelliği vurgulanmaktadır? I. Dün akşam halı sahada dirseğini incitmiş.II. İşleri yoluna koyunca herkese dirsek çevirdi.III. Sobanın dirseğini boruya güçlükle taktık.‘‘Dirsek’’ sözcüğünün bu cümlelerdeki anlamsal kullanımları sırasıyla Aşağıdakilerden hangisinde verilmiştir?