Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
İkinci hecesinde ı, i, u, ü ünlüsü bulunan bir sözcük ünlüyle başlayan bir ek alırsa bu ünlüler düşer. Örnek: burun-u = burnu
Bu açıklamaya göre aşağıdaki cümlelerdeki altı çizili sözcüklerin hangisinde ünlü düşmesi vardır?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
İkinci hecesinde ı, i, u, ü ünlüsü bulunan bir sözcük ünlüyle başlayan bir ek alırsa bu ünlüler düşer. Örnek: burun-u = burnuBu açıklamaya göre aşağıdaki cümlelerdeki altı çizili sözcüklerin hangisinde ünlü düşmesi vardır? sorunun cevabı "Kıştan bu yana omzu ağrıyordu." dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

k  = 2.2    m = 2.22 r  = 2.222Verilen ondalık gösterimlerin doğru sıralanışı aşağıdakilerden hangisidir?  Gazların günlük hayatta kullanımıyla ilgili,I. Klima ve buzdolabı gibi soğutucularda gazların genleşirken soğuması özelliğinden faydalanılır.II. Sıcak hava balonlarında, sıcaklığın etkisiyle gazların genleşmesinden faydalanılır.III. Dalgıç tüplerine ve mutfak tüplerine konan gazlar daha küçük hacim kaplamaları için yüksek basınçta sıvılaştırılır.yargılarından hangileri doğrudur? Hangi sözcükte hece düşmesi  olmaz? If you - - - - cold water, you get ill. Yağların rafinasyonu;I. Yağdaki istenmeyen safsızlıkları uzaklaştırmakII. Asitliği gidermekIII. Koku almayukarıda verilenlerden hangilerini sağlamak için yapılır? Yaz mevsiminde nasıl giyinmeliyiz? Hz. Ömer, Şam’a yakın bir bölgede bulaşıcı veba salgını olduğu için oraya girmek istememiştir. Arkadaşlarının kaderden kaçılamayacağı iddiası üzerine,Hz.Ömer’in verdiği cevap kader konusunda bize ışık tutmaktadır.Bu metne göre Hz. Ömer’in verdiği cevap aşağıdakilerden hangisi olabilir? “Hikâye, roman ve tiyatro eseri yazmak sadece gördüklerimizi, işittiklerimizi olduğu gibi kâğıda dökmek olsaydı, hepimiz birer hikâyeci, tiyatrocu olurduk. Bizim gözlerimiz önünde de her gün birçok olay geçiyor; biz de hayatımızdabirbirini sevenler, birbirinden nefret edenler, birbiriyle kavga edenler, dövüşünler görüyoruz. Onları olduğu gibi anlatmakla iş bitiverir mi?...” Bu paragraf aşağıdaki cümlelerden hangisiyle tamamlanmalıdır?  Her yıl 29 Ekim’de kutladığımız bayram hangisidir? Basit bir elektrik devresinde kullanılan pilingörevi ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisisöylenebilir? (1) “Mavi ve Kara” Sabahattin Eyüboğlu’nun ilk kitabıdır. (2) Kitapta toplum sorunları üzerinde duruluyor daha çok. (3) Yurdumuzun durumuyla ilgili günlük konular ele alınıyor. (4) İnsanoğlunun tabiatla, toplumla, bireylerle kişisel ilişkilerinden söz ediliyor.Bu paragrafta numaralı cümlelerden hangisinde kitabın içeriğinden söz edilmemiştir? ‘’ Usanmak ‘’ sözcüğünün eş anlamlısı hangi cümlede kullanılmıştır?