Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Aşağıda verilen cümlerin doğru olanların başına D yanlış olanların başına Y yazınca nasıl bir sıralama ortaya çıkar?
( ) Cuma namazı erkekler için farz olan bir ibadettir.
( ) Peygamber için okunan ve Allah'ın rahmet ve selamının O'nun üzerine olması dileğini dile getiren dualara Salavât denir.
( ) Pаylаşmаk; insаnın hеrhаngi bir şeyi başkalarıyla bölüşmeѕi, üleşmesi, pay etmeѕidir.
( ) iyi olma durumuna, hiçbir karşılık beklemeksizin yapılan yardıma iyilik denir.
( ) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı milli bayramlarımızdandır.

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Aşağıda verilen cümlerin doğru olanların başına D yanlış olanların başına Y yazınca nasıl bir sıralama ortaya çıkar?( ) Cuma namazı erkekler için farz olan bir ibadettir.( ) Peygamber için okunan ve Allah'ın rahmet ve selamının O'nun üzerine olması dileğini dile getiren dualara Salavât denir.( ) Pаylаşmаk; insаnın hеrhаngi bir şeyi başkalarıyla bölüşmeѕi, üleşmesi, pay etmeѕidir.( ) iyi olma durumuna, hiçbir karşılık beklemeksizin yapılan yardıma iyilik denir.( ) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı milli bayramlarımızdandır. sorunun cevabı "DDDDD" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Zekât, zengin sayılan bir müslümanın Allah rızası için yılda bir kere malının belli bir miktarını yoksul Müslümanlara vermesidir.Bu tanımda aşağıdaki sorulardan hangisinin cevabı yoktur? Bujide elektrot aşınması veya aşırı karbon birikintisi varsa aşağıdakilerden hangisiyapılmalıdır? Dinle, söyleyeyim sabır hâlini, Cümle âlem sabra verdi malınıTüm bozguncuları mat eder sabır O sebepten mutluluk ihsanıdırSabrın her yerde iyiliktir işi Dayim azad eder yâd ve bilişiBir mesneviden alınan bu dizelerle ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenemez? Aşağıdakilerden hangisi ödemeler dengesinde yer alan değerlerden biri değildir? Aşağıdakilerin hangisinde “almak” sözcüğü “Bu toplantı salonu otuz kişi alır.” cümlesindeki anlamıyla kullanılmıştır? Elektriğin tehlikelerinden korunmak için hangisini yapmak doğru olur? Hangi noktalama işareti cümlenin sonunda bulunmaz?  Allah’ın peygamberimize ilk emri hangisidir? I. Yatılı bölge ortaokullarında etüt için her gün iki ders saati süre ayrılır.II. Bir ders saati süresi 40 dakikadır. Okul yönetimince teneffüsler için en az 15 dakika ayrılır.III.  Normal öğretim yapılan okullarda yemek ve dinlenme için en az 30, en çok 75 dakika süre verilir.IV. İkili öğretim yapılan ilköğretim kurumlarında sabahçı ve öğlenci grup öğrencilerinin çıkış ve girişleri arasında en fazla 30 dakikalık süre ayrılır.V.Ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında dersler, öğretmenler kurulu kararı ile blok olarak da yapılabilir. Ancak her blok ders, iki ders saati süresini aşamaz.Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre ilköğretim kurumlarında “etkinlik, ders, etüt ve dinlenme süreleri” ile ilgili yukarıdakilerden hangileri doğrudur? Toprak kirliliğine,I.  Ağır metallerII. İnsektisitlerIII. Septik tanklarverilenlerden hangileri neden olabilir? Aşağıdaki cümlelerde, altı çizili kelimelerden hangisi mecaz anlamlıdır? Aşağıdaki cümlelerden hangisi yapılacak olan bir eylemi ifade eder?