S:1

Aşağıdakilerden hangisi Kur'an-ı Kerim'in diğer ismidir?

Aşağıdakilerden hangisi Kur'an-ı Kerim'in diğer ismidir? sorunun cevabı "Allah kelamı" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Fiziksel aktivite;I. Damar yapısının elastikiyetini azaltır,II. Şeker hastalığının ve kan şekerinin kontrolüne yardımcı olur.Yukarıda fiziksel aktivitenin bedensel yararlarıyla ilgili olarak verilenler için ne söylenebilir? Aşağıdakilerden hangisi bir siyasi partiye üye olabilir? Peygamberimizin çocuklarından hangisi peygamberimiz vefat ettikten sonra vefat etmiştir ? I. Kuran tüm insanlığa gönderilmiştir.II. İçerisinde dini kurallar bulunur.III. İslam dininin kutsal kitabıdır.Yukarıda verilenlerden hangisi ya da hangileri doğrudur? 4040 : 40 = ? işleminin sonucu kaçtır? Aşağıdakilerden hangisi kaynakların yeniden kullanımına örnek değildir? I. Tohum taslağı gelişerek tohumu oluşturur.II. Polen içindeki erkek üreme hücreleri yumurta- lıktaki dişi üreme hücrelerine ulaşır.III. Erkek organ başçığındaki polenler dişi organın tepeciğine taşınır.IV. Tohumun içinde bulunduğu yumurtalık gelişe- rek meyveyi oluşturur.V. Tohum taslağı içinde dişi ve erkek üreme hüc- releri birleşerek zigotu oluşturur.Bir bitki meyve oluştururken yukarıda verilen olaylar hangi sırayla gerçekleşir? Ermeni saldırılarını önleyen Doğu Cephesi komutanı kimdir? Aşağıdaki cümlelerde altı çizili kelimelerin hangisinde büyük harflerin kullanımıyla ilgili hata yapılmıştır? Şu defteri alıp bana getir.Yukarıdaki cümlede hangi kelime bir varlığın yerini tutmuştur? Aşağıdakilerin hangisi divan edebiyatının süslü nesir sanatçılarından biri değildir? Görüş: Kişiden kişiye göre değişen ve insanların bireysel düşüncelerine denir.Buna göre aşağıdakilerden hangisi görüş tanımlamasına uygun bir örnek olabilir? 1. oyuncak2. oynamak3. oyuncu4. oyunNumaralanmış kelimelerin sözlük sırasına göre dizilişi aşağıdakilerden hangisidir? Frank : Every day, Nicola drives me crazy at school.Leonard : Why?Frank : Because ........................................ Memlük Devletinin resmî dili, aşağıdakilerden hangisidir? Kıyamet günü, kulun ilk hesaba çekileceği şey, farz namazlardır. Namaz dinin direğidirAşağıdakilerden hangisi bu Hadislerden çıkarılamaz. Aşağıdaki cümlelerin hangisinde yazım yanlışı yoktur? Mike : - - - - ?Rosa : Fishing. Altuğ 5 şeker daha yiyince 9 şeker yemiş oldu.Daha önce Altuğ kaç şeker yemiştir? Ammy : Which club are you in at school?Brain : Im good at martial arts, so - - - -. Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir