S:1

‘ Anne, baba ve çocuklardan oluşan aileye............................ aile, dede ve ninelerin de bulunduğu aileye ise ........................ aile denir.
Bu cümlede boş bırakılan yerlere sırasıyla hangisi gelmelidir?

‘ Anne, baba ve çocuklardan oluşan aileye............................ aile, dede ve ninelerin de bulunduğu aileye ise ........................ aile denir.Bu cümlede boş bırakılan yerlere sırasıyla hangisi gelmelidir? sorunun cevabı "Çekirdek – geniş" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın!

* Zorunlu
2000
8-1=? işleminin sonucu kaçtır?
Powered by Commentics
Ayça doesnt - - - - ill. 8 kişilik bir grupta 3 erkek vardır. Erkeklerin ağırlıklarının ortalaması 72 kg, kızların ağırlıklarının ortalaması 54 kgdır. Tüm grubun ağırlıklarının ortalaması kaç kilogramdır? Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? Onlar basamağı 9 olan dört basamaklı en büyük doğal sayı ile yüzler basamağı 7 olan üç basamaklı en büyük doğal sayının farkı kaçtır? I) Çok fazla içerik bir anda gönderilebilir. II) Foruma açtığınız bir konuyu binlerce kişi ile tartışabilirsiniz.III) Yardıma ihtiyacınız olduğu bir konuda bilgili/deneyimli kullanıcılara ulaşarak sorunu hızlıca çözebilirsiniz.Yukarıdakilerden hangisi ya da hangileri Forumun sağladığı kolaylıklar arasındadır? Aşağıdakilerden hangisi insan haklarının özeliklerinden biri değildir? 24 - 27 - 26 - 29 - 28 - 31 -.......... örüntüsünde boş bırakılan yere aşağıdaki sayılardan hangisi getirilmelidr? Aşağıdaki bitkilerden hangisi insanlar tarafından tüketilir? • Dini metinlerdeki bazı ifadelerin farklı yorumlanmaya imkân verecek tarzda olması• Hz. Peygamberin vefatından sonra ortaya çıkan siyasi ve ilmi nitelikli görüş ayrılıkları• İslam devletinin sınırlarının genişlemesi ve İslam ile tanışan yeni milletlerin yeni sorunlarla gelmiş olmasıBu sebepler aşağıdakilerden hangisine zemin hazırlamıştır? Çevremizde yaşanan bir olayı incelerken dikkat etmemiz gereken bilgiler vardır.Aşağıdakilerden hangisi bu bilgilerden değildir? "Soğuk hava, bebeği hasta eder." Bu cümlede varlığın özelliğini belirten kelime hangisidir? 320 metrelik bir sokağın bir kenarına 4er metre arayla fidan dikilecektir. Kaç fidan gereklidir? Hz. İbrahim eşi Hz. .................. 'i Allah'ın emri ile Mekke'ye Kabe'nin yakınlarında çorak (tarıma elverişli olmayan) bir araziye bırakmıştır. Yukarıdaki boşluğa hangi isim gelmelidir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde yazım yanlışı yoktur? Yaşamımızdaki teknolojik ürünler için aşağıdakilerden hangisi söylenemez? Aşağıdakilerin hangisinde Tanzimat Birinci Dönemi ile İkinci Dönemi yanlış karşılaştırılmıştır? Sağlığına dikkat ettiğini söylüyor ama - - - -Bu cümle aşağıdakilerden hangisiyle tamamlanamaz? Hava olaylarını inceleyen bilim dalı aşağıdakilerden hangisidir? Arkadaşlar, biz 23 Nisanda hangi bayramı kutladık? İnsanlar sahip oldukları hak ve özgürlükleri kullanırken en çok neye dikkat etmelidirler? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir