S:1

Aşağıdakilerden hangisi Millî Edebiyat Dönemi hikâye yazarlarından değildir?

Aşağıdakilerden hangisi Millî Edebiyat Dönemi hikâye yazarlarından değildir? sorunun cevabı "Ahmet Mithat Efendi" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
'' Geliyorum. '' cümlesi kaç heceden oluşmuştur? I. Türkiye Selçukluları ile birlikte Eskişehir yakınlarında Haçlılara karşı mücadele ettiler.II. Emir İshak Beyin ölümünden sonra Erzincan ve Divriği olmak üzere iki kola ayrıldı.III. Malabadi Köprüsü bu beylikten günümüze kalan mimari eserlerden biridir.IV. Ahmet Gazi tarafından Sivas merkez olmak üzere 1080 yılında kuruldu.Verilen bilgilerden hangileri Danişmentli Beyliği ile ilgilidir? Aşağıdaki halifelerden hangisinin döneminde fethedilen yerler ilkdefa yönetim birimlerine ayrılmıştır? "Yaka silkmek" deyiminin anlamı aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki edebi türlerden hangisi olaya dayalı değildir? İnsan ne kadar bilgili olursa olsun karşısındaki kişi onu anlamıyorsa bilgisini aktaramaz.Aşağıdakilerden hangisi anlamca bu cümleye en yakındır? Ramazan ayında kılınan 20 rekatlık namaz aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi kötü alışkanlıkların küçük yaşta başlamasını önlemeye yönelik davranışlar arasında yer almaz? Farklı olan seçeneği işaretleyiniz? Allahtan başka ilah olmadığını ve Hz. Muhammedin Allahın elçisi olduğunu ifade eden söz aşağıdakilerden hangisidir? Dünya'dan bakan bir kişi Güneş ve Ay'ı hemen hemen aynı büyüklükte görür.Bunun sebebi nedir? Aşağıda verilen cümlelerden doğru olanlara (D) yanlış olanlara (Y)yazınız.(.....) İslam her açıdan temizliği emreden bir dindir.(.....) Peygamberimize 610 yılında Hira mağarasında vahyi melek Mikail getirmiştir. (.....) İnsan, bu hayatta nasıl yaşarsa ,ahirette kendisine ona göre bir son hazırlamış olur.(.....) Kuran-ı Kerimi baştan sona ezberlemeye ve okumaya mukabele denir(.....) Kunut duaları yatsının farzında okunur Yayalara yanan kırmızı ışık hangi anlama gelir ? ilk yıllarında Müslümanların toplandığı, Namaz kıldığı, davet ve irşad merkezinin adı nedir? Aşağıda verilen olayların hangisinde mercekler kullanılmaz? Karşılaştığımız sorunlarda ilk çözüm yolu hangisi olmalıdır? Milli Eğitim Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme, Unvan değişikliği ve yer değiştirme yönetmeliğine göre; aşağıdakilerden hangisi Unvan değişikliği sınavına tabi değildir? Bir kar ülkesidir alabildiğine ıssızSessizliğin donarak katılaştığıBu dizeler aşağıdakilerin hangisiyle tamamlanırsa şiirin uyak örgüsü sarma uyak olur? Allahın (c.c.) dilediği şey veya Allahın (c.c.) dilemesi anlamına gelen dini ifade nedir? Türk – İslam devletlerinde;I. TürbeII. KurganIII. Kümbetgibi mimari eserlerden hangileri mezar yapısıolarak kullanılmıştır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir