Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Moskova Hükûmetinin bölgedeki silahları toplama uygulaması ile Azerilerin tamamen silahsız kalması üzerine, Ermenistan tarafından işgal edilen yer aşağıdakilerden hangisidir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Moskova Hükûmetinin bölgedeki silahları toplama uygulaması ile Azerilerin tamamen silahsız kalması üzerine, Ermenistan tarafından işgal edilen yer aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "Karabağ" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

"Dağınık" kelimesinin zıt anlamlısı hangisidir? Kemosentez ile organik madde üreten bir canlı CO2 özümlemesi için gerekli enerjiyi aşağıdaki olaylardan hangisini gerçekleştirerek sağlar? I can’t find my  wallet. I’m looking for  it.  I  have  -  -  -  -  it. Can ve mal güvenliğini tehdit eden, aniden oluşan ve kontrol edilemeyen olaylara ne ad verilir? Aşağıdakilerden hangisi Türklerin kullandığı alfabelerden değildir?  Aşağıdaki cümlelerin hangisinde sayı sıfatı yoktur? Hangisinde sayı sıfatı yoktur? Kur’an-ı Kerim’i kitap haline getiren halifenin ismi ……………………..Boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Büşra geçen yıl 17 kilogramdı. Şimdi 24 kilogramdır. Büşra, bir yılda kaç kilogram almıştır? Bir ülke veya bölgedeki toplam nüfusun, o ülke veya bölgenin yüzölçümüne bölünmesiyle aritmetik nüfus yoğunluğu elde edilir. Buna göre bir yerin aritmetik nüfus yoğunluğu üzerinde;I.  göç,II.  doğal afet,III.  savaşolaylarından hangilerinin etkili ol- ması beklenir? Bahçeye girince önce güller ( ) zambaklar ( ) sonra çiçek açmış erik ( ) elma ve kiraz ağaçları dikkat çekiyordu ( )Bu cümlede yay ayraçla belirtilen yerlere sıra- sıyla hangi noktalama işaretleri getirilmelidir? I. İletişim, en güzel ve sağlıklı şekilde dille gerçekleştirilir.II. Günümüzde insanların daha erken olgunlaştığı söyleniyor.III. Olaylara onun kadar soğukkanlı yaklaşamadığımı biliyorum.IV. Sen daha yaşını doldurmadan yürümeye başladın.V. Ben edebiyata meraklıydım, kardeşim ise sporla uğraşıyordu.Numaralanmış cümlelerin hangisinde karşılaştırma yapılmamıştır?