S:1

En eski sav örneklerimiz aşağıdaki eserlerin hangisinde yer almaktadır?

En eski sav örneklerimiz aşağıdaki eserlerin hangisinde yer almaktadır? sorunun cevabı "Divanü Lûgati’t Türk" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Atatürke göre İslam dini aşağıdakilerden hangisine önem vermemiştir? Sert sularla ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi yanlıştır? - İnsanların; Ekvatora yakın yerlerde ince ve açık renk giysileri tercih etmeleri-Kutuplara yakın yerlerde kalın ve koyu renk kıyafetleri tercih etmeleri aşağıdakilerden hangisiyle ilgilidir? İnternete girmemizi ve ağ bağlantılarını kullanabilmemizi sağlayan iç donanım parçası.....................................dır. Artık benim de bir kardeşim var Ne iyi insanın bir kardeşi olmak Yarın o da benim gibi güler yüzlü Kocaman bir çocuk olacakO zaman bütün defterlerimi, kitaplarımı Hepsi senin olsun! diye ona vereceğim. Sonra bir sabah elinden tutupOkula götüreceğimBu şiire hâkim olan duygu aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi adil bir toplumda insanlarda oluşan duygulardan biridir? Aşağıdakilerden hangisi uzlaşı sürecine katkı sağlayan unsurlardan değildir? Türkiye Haritasının üst ve alt kısmı hangi yönleri gösterir? Aşağıdakilerden hangisi hüsnühat sanatının temsilcilerindendir? Aşağıdakilerden hangisi devleti oluşturan unsurlardan değildir? Orhun Yazıtları, Türkiyede ilk kez Arap harfleriyle - - - - tarafından yayımlanmıştır. Bu cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir? 5×5×5 ifadesinin üslü gösterimi aşağıdakilerden hangisine eşitti? Büyükçekmece Gölü hangi ilimizdedir? İlimiz Keban, Karakaya, Kral Kızı ve Özlüce gibi baraj gölleri ile çevrilidir. cümlesinde kaç tane özel isim vardır? Aşağıdaki varlıkları kullanırken hangisinde döndürme hareketi uygularız? I. Edebiyatımızda şiir, roman, tiyatro alanlarında eserler verdi.II. Batı yanlısı gençlerin Servet-i Fünun dergisi etrafında toplanmasını sağladı.III. Edebiyat kurallarını öğreten Talim-i Edebiyat adlı eseri hazırladı.Numaralanmış cümlelerde özellikleri verilen sanatçı aşağıdakilerden hangisidir? Uygur devletinin kurucusu kimdir? Aşağıdakilerden hangisi el sanatlarımızdan değildir? Türklerin kullandığı ilk takvim aşağıdakilerden hangisidir? Kara üzerinden bulunulan noktadan asagiya dogru dikey inildiginde sirasiyla karsilasilacak olan ilk üç katman asagidakilerden hangisinde dogru olarak verilmistir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir