S:1

Sadece edebiyat çerçevesi içinde kalan bir edebiyat tarihçisinin çalışmaları kısır kalır; tarih, filoloji, felsefe, bibliyografya, güzel sanatların bütün dalları onun ilgi alanına girmelidir.
Bu durumun asıl nedeni aşağıdakilerden hangisidir?

Sadece edebiyat çerçevesi içinde kalan bir edebiyat tarihçisinin çalışmaları kısır kalır; tarih, filoloji, felsefe, bibliyografya, güzel sanatların bütün dalları onun ilgi alanına girmelidir.Bu durumun asıl nedeni aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "Edebiyatın bilim ve sanat dallarıy- la ilişkili olması" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdaki kelimelerin hangisinde ünsüzler benzeşmesi olmuştur? Aşağıdakilerden hangisi çevre kirliliğini önleyici tedbirlerden biri değildir? Aşağıdakilerden hangisi 4 büyük melekten biri değildir? 65 sayısındaki rakamların basamak değerleri farkı kaçtır? Bir açıyı iki eş parçaya bölen ışına ne denir? Tarihe yardımcı bilimlerden hangisi insan ve mekânın karşılıklı etkileşimini araştırır? "Bursadan Adanaya altı saatte geldik." cümlesinde kaç sözcükte kesme işareti kullanmalıyız? Aşağıda verilenlerden hangisi kişi adı yerine kullanılmaktadır? Nasreddin Hoca Akşehirde ara sıra pazara iplik çıkarır satarmış. Fakat hocayı hep kandırırlar ipini değerinden aşağı alırlarmış. Hoca, durumdan kurtulmak için bu sefer yün iplikleri kurumuş bir deve başı bularak ona sarmış. Yukarıdaki paragraf kaç kelimeden oluşmuştur? Bir volkanik dağın, koni şeklinde olması öncelikle aşağıdakilerden hangisine bağlıdır? XIX.yy. başlarına kadar, Osmanlı toplumu ile Hıristiyan halk arasında fazla sorun çıkmadı. Bu iki ayrı inanış, aynı siyasal merkeze bağlı olarak yaşamını sürdürüyordu. Ama yakın çağda batılı büyük devletlerin Osmanlı ülkesine yaptıkları karışmalarda, Hıristiyan halkın hakkını koruma, iki ayrı dini çatıştırmak için en büyük bahane oldu. Bu bilgiye göre, aşağıdakilerden hangisini söyleyemez? Aşağıdakilerden hangisi dostluğun özelliklerinden değildir? Doksan bin üç yüz on dört Okunuşu verilen sayının rakamla yazılışı aşağıdakilerden hangisidir?034 Devletin köydeki temsilcisi olan muhtar köy yönetiminin başıdır.Aşağıdakilerden hangisi muhtarın görevleri arasında değildir? Aşağıdaki ifadeler doğru ise D yanlış ise Y harfi koyunuz____ Dünyaya en yakın yıldız Güneştir.____ Güneş kendi ekseni etrafında dönmez.____ Ay, Güneş etrafındaki bir dolanımını Dünya ile birlikte 365 gün 6 saatte tamamlar.____ Güneşin şekli küreye benzer.____ Ay Güneşten daha büyüktür. 90 sayısı ile ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi yanlıştır? *Güneş sisteminin en büyük gezegenidir.*Çevresinde halkaları vardır ve en büyük uydusu titandır.*Güneşe en uzak gezegendir. Yukarıda özelliği verilmeyen gezegen aşağıdakilerden hangisidir ? Bernaların bağında 38 badem ağacı, badem ağaçlarından 19 fazla fıstık ağacı vardır. Buna göre Bernaların bağında kaç ağaç vardır? Hangi kelime hem özel isim hem de cins isim olarak kullanılır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde eylemin kim tarafından yapıldığı bellidir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir