S:1

Hangi seçenekte maddenin üç hali de bulunur?

Hangi seçenekte maddenin üç hali de bulunur? sorunun cevabı "Su - buz - su buharı" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Soba üzerinde ısınan suyun bir süre sonra azaldığı görülmüştür. Bunun sebebi nedir? Kişinin Allah'ın rızasını kazanmak için ibadet niyeti ile ramazanın son on gününde ibadete açık olan bir mescitte kalması anlamına gelen kavram aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi halk edebiyatında söyleyeni bilinmeyen şiir türüdür? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde karşılaştırma vardır? Hammadde, üretim ve pazar unsurları arasındaki ilişki dikkate alındığında aşağıdakilerden hangisi söylenemez? Mondros Ateşkes Antlaşması aşağıdaki tarihlerden hangisinde yapılmıştır? ....Hiç kimsenin başkası üzerinde bir üstünlüğü yoktur.Bu hadis aşağıdakilerden hangisine vurgu yapmaktadır? Bölen 7, bölüm 3, kalan 2 olduğuna göre bölünen sayı kaçtır? Anadoludaki Türk beyliklerinin çoğunu hakimiyetine alarak ilk kez siyasi birliği sağlayan padişah aşağıdakilerden hangisidir? Elde bulunan kaynaklarla mümkün olan en çok ürünün sağlanması, yani belli bir ürünün mümkün olan en az kaynakla elde edilmesi olarak ifade edilen kavram aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi örüntüdür ? Bilgisayarımıza virüs bulaşmaması için hangisi yapılmamalıdır? Kuranda anlatılan, bizlere ibret olacak, yaşanmış olaylara ne ad verilmektedir? Aşağıdaki sözlü ve yazılı anlatım karşılaştırmalarından hangisi yanlıştır? Aşağıdakilerden hangisi dinin farklı yorumlanmasının nedenlerinden biri değildir? I. 3, 10, 17, 24II. 8, 16, 25, 35III. 2, 2, 2, 2IV. 4, 8, 16, 32Yukarıda ilk dört terimi verilen sayı dizilerinden hangileri aritmetik dizidir? Aşağıdakilerden hangisi Atatürkün milli dış politikasında barışçı bir siyaset izlendiğinin göstergeleri arasında sayılmaz? "İnsanlara kendilerine indirileni açıklaman ve onlar üzerinde düşünmeleri için sana bu Kur'an'ı indirdik." (Nahl Suresi, 44. ayet) ayetinde belirtilen, Hz. Peygamber'in ayetleri insanlara açıklama görevine ne ad verilir? Meslek seçimi hayatımızda verdiğimiz önemli kararlardan biridir. Meslek seçerken bazı noktalara dikkat ederiz. Aşağıdakilerden hangisi bu noktalardan biri değildir? Aşağıdakilerden hangisi trafik kazalarına sebep olmaz? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir