S:1

Aşağıdaki ifadelerden doğru olanların başına D, yanlış olanların başına Y yazınız.
(...) Demokratik bir toplumda insanlar birlikte yaşama kültürüne sahip olmalıdır.
(...) Anlaşmazlıklar yaşadığımızda yalnızca kendi hakkımızı gözetmeliyiz.
(...) Uzlaşı sürecinde doğru iletişim önemlidir.
(...) Kendimizden başkasını ilgilendirmeyen konular da uzlaşı gerektirir.
(...) Sorunlarımızı uzlaşı ile çözmezsek yeni sorunlar ortaya çıkabilir.

Aşağıdaki ifadelerden doğru olanların başına D, yanlış olanların başına Y yazınız.(...) Demokratik bir toplumda insanlar birlikte yaşama kültürüne sahip olmalıdır.(...) Anlaşmazlıklar yaşadığımızda yalnızca kendi hakkımızı gözetmeliyiz.(...) Uzlaşı sürecinde doğru iletişim önemlidir.(...) Kendimizden başkasını ilgilendirmeyen konular da uzlaşı gerektirir.(...) Sorunlarımızı uzlaşı ile çözmezsek yeni sorunlar ortaya çıkabilir. sorunun cevabı "DYDYD" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdaki yargılardan hangisi sempozyum için söylenemez? Teleskopla Dünyayı gözlemleyen bilim adamı kimdir? Aşağıdakilerden hangisi Türkiyedeki bilim araştırma merkezi değildir? Aşağıdaki kelimelerden hangisinin zıt anlamı genç kelimesinin zıttıdır? The bus will arrive ............. . İslama göre hatadan dönmek bir- - - - , tövbe etmek ise - - - - bir gerekliliktir.Cümlede boş bırakılan yerlere anlama uygun olarak aşağıdakilerden hangileri getirilmelidir? Aşağıdakilerden hangisi doğal çevre unsurlarından değildir ? Atatürke göre İslam dini aşağıdakilerden hangisine önem vermemiştir? Sevgi okula gitti . cümlesinde özneyi bulmak için yükleme , aşağıdakilerden hangisi sorulmalıdır? Yağmur, dolu, kar gibi yağış türleri Dünyanın hangi katmanında meydana gelir? Aşağıdakilerden hangisi en iyi dinleme şeklidir? 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanuna göre Disiplin kurulu ve denetleme kurulu en az ve en çok kaç kişiden oluşur? 100 gram tuz ile 40 gram şekerden oluşan karışımla ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? Aşağıdaki eserlerden hangisi Halit Ziya Uşaklıgile ait değildir? Tarih boyunca sanatkârların kalpleri kadar kalemlerini, fırçalarını da harekete geçiren sevinçten çok keder olmuştur. Bir sevgilinin vefasızlığı veya ölümü, millî bir felaket, evlat acısı, ayrılık, gurbet; romancıya, bestekâra şaheserler yarattırdı. Gurbette, hasrette, sıkıntıda oldukları zaman çok güzel eserler verenlerin; vatana, sevgiliye, refaha kavuştuktan sonra sustukları çok görülmüştür.Bu parçanın konusu aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi internet üzerinden bilgi edinirken dikkat edilmesi gerekenlerden değildir? İki zilden biri 8 dakikada bir, diğeri 18 dakikada bir çalmaktadır. Buna göre iki zil birlikte çaldıktan kaç dakika sonra tekrar birlikte çalar? Çayırda siyah bir kuzu var. Yanda renkli ve altı çizili olan kelimenin yerine hangi sözcüğü yazarsak cümlenin anlamında bir değişiklik olmaz? Aşağıdaki cümlelerden hangisi nesnel yargı bildirir? Bir fırıncı haftada 2350 ekmek sattığına göre, bir yılda kaç ekmek satar? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir