Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Osmanlı Devletinde Türk, Arap, Rum, Yahudi ve Ermeni gibi birçok ulus yüzyıllar boyunca huzur ve barış içinde yaşamıştır. Hiçbir ulusun dinine ve kültürel kimliğine zarar verilmemiştir.
Buna göre Osmanlı toplum yaşamı ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi söylenemez?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Osmanlı Devletinde Türk, Arap, Rum, Yahudi ve Ermeni gibi birçok ulus yüzyıllar boyunca huzur ve barış içinde yaşamıştır. Hiçbir ulusun dinine ve kültürel kimliğine zarar verilmemiştir.Buna göre Osmanlı toplum yaşamı ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi söylenemez? sorunun cevabı "Osmanlı toplumu Türklerden oluşmuştur." dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Aşağıda verilen ses teknoloji araçlarından hangisi müzik alanında kullanılamaz? “Yalancının ………. yatsıya …………. yanar.” Atasözünde boş bırakılan yerlere hangi sözcükler gelmelidir? Peygamberimiz Hicretten sonra evi tamamlana kadar kimin yanında misafir olarak kalmıştır? Aşağıdakilerden hangisi en yakın yüzlüğe yuvarlandığında 300 olan bir sayı değildir? Aşağıdakilerden hangisi ışık kaynağı olmadığı halde çevresine ışık yayıyormuş gibi algılanan maddelerden değildir? Peygamberimiz, mazlumun hakkını korumak için gençliğinde aşağıdaki teşkilatlardan hangisine üye olmuştur? Aşağıdakilerden hangisi “kut’’ kelimesinin anlamlarından biri değildir? Derste Ramazan ayını anlatan bir öğretmeninaşağıda vermiş olduğu bilgilerden hangisi buay ile ilgili değildir? Alfabemizde kaç tane ünsüz harf vardır? Aşağıdaki cümlelerin hangisindeki eylemin yapısı diğerlerinden farklıdır?  1.   Selam olsun bizden güzel dünyaya.2.   Bahçelerde hâlâ güller açar mı?3.   Selam olsun sonsuz güneşe, aya.4.   Işıklar, gölgeler suda oynar mı?Numaralanmış dizelerin hangisinde ismin yerini tutan bir sözcük kullanılmıştır? Aşağıdaki cümlelerden doğru olanların başına (D), yanlış olanların başına (Y) yazınız(…..)   Teknolojik ürünleri sadece bilim insanları kullanır.(…..)   Telefon, iletişim alanındaki teknolojik ürüne örnektir.(…..)   İhtiyaçlar karşılandıktan sonra artan parayı biriktirmeye tasarruf denir.(…..) Garanti Belgesi, garanti süresi içinde bozulan ürünün iade edilmesini veya ücretsiz tamir edilmesini sağlar.(…..) Röntgen ve stetoskop, sağlık alanında kullanılan teknolojik ürünlerdir.