Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Kimyasal maddelerin su kirliliğine etkileri hakkında öğrencilerinde farkındalık oluşturmak isteyen bir öğretmenin aşağıdaki etkinliklerden hangisini seçmesi daha kalıcı öğrenme sağlar?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Kimyasal maddelerin su kirliliğine etkileri hakkında öğrencilerinde farkındalık oluşturmak isteyen bir öğretmenin aşağıdaki etkinliklerden hangisini seçmesi daha kalıcı öğrenme sağlar? sorunun cevabı "Laboratuvar ortamında deney yaptırması" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Allah, Hz. Muhammed’e peygamberliğinin kaçıncı yılında İsra ve Miraç mucizeleri ile ilahî lütuf ve ihsanlarda bulunmuştur? 6 bütün pastanın yarısı kaç pasta eder? 22 Haziran 1919'da yayımlanan Amasya Genelgesi'nde '' Ulusun geleceğini yine      ulusun  kendi iradesi belirleyecektir '' maddesinin yer almasında hangisi amaçlanmıştır?    I.   Son kullanma tarihineII.   Ürünün markasınaIII.  Temizlik ve tazeliğineIV. Ambalajındaki resimlereMarketten alışveriş yapılırken, öncelikle hangilerine dikkat etmek gerekir? 5x+10 TL si olan Tanju, fiyatı x+3  TL olan bir çikolata alıyor.Tanju’nun kaç TL parası kalmıştır? Göz sağlığımızı korumak için  hangisinin yapılması doğru değildir? Sınıfımızda 4 deste sayısı kadar öğrenci vardır, kaç öğrenci daha sınıfımıza gelirse 4 düzine sayısı kadar öğrenci sınıfımızda olur? Müzeler Haftası ne zaman kutlanır? Ramazan ayı ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? Gökyüzünün rengi, denizin mavisi, ağaçların yaprakları, kaldırımın taşları soğuktu. Aceleci adımlar yürümüyordu sahilde. Güneş, sonunda çekmişti perdelerini tüm pencerelerinin. Ama ilk ışıklar, silememişti camlardaki buğuyu. İçimdeki sıcaklığa rağmen üşüdüm sokağın ayazında. Yüreğimin derinliklerinde bir telin ince ince sızısını duydum. Ve gezinirken düşüncelerimde, bir şairin dizelerine rastladım.Bu parçayla ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenemez? Cumhuriyetten önce devletimizin adı aşağıdakilerden hangisidir? “Bir coğrafya öğretmeni öğrencileri doğal oluşumlu yeryüzü şekillerini inceletmek için Kapadokya’ya götürmüştür. Öğrencilerine bu süreçte Peri Bacaları hakkında ayrıntılı bilgileri açıklamıştır. Öğrenciler çeşitli kayıtlar alarak çalışma sonuçlarını sınıfta paylaşmıştır.”Buna göre bu öğretmen hangi öğretim yöntemini/tekniğini kullanmıştır?