S:1

Nurten Öğretmen, fen dersinde öğrencilere denizde yaşayan canlıların özelliklerini açıklar. Daha sonra dersinin devamında öğrencilerini çeşitli deniz canlılarının bulunduğu dev akvaryuma götürür. Öğrencilerinden 4 ya da 6 kişilik gruplar oluşturmalarını ister. Önce her grubun kendi içinde akvaryumdaki canlıların benzer ve farklı özelliklerine ilişkin fikir alışverişinde bulunmalarını ve daha sonra grupların belirledikleri özellikleri tüm sınıfa sunmalarını ister.
Aşağıdakilerden hangisi Nurten Öğretmenin dersini işlerken kullandığı öğretme yollarından biri değildir?

Nurten Öğretmen, fen dersinde öğrencilere denizde yaşayan canlıların özelliklerini açıklar. Daha sonra dersinin devamında öğrencilerini çeşitli deniz canlılarının bulunduğu dev akvaryuma götürür. Öğrencilerinden 4 ya da 6 kişilik gruplar oluşturmalarını ister. Önce her grubun kendi içinde akvaryumdaki canlıların benzer ve farklı özelliklerine ilişkin fikir alışverişinde bulunmalarını ve daha sonra grupların belirledikleri özellikleri tüm sınıfa sunmalarını ister.Aşağıdakilerden hangisi Nurten Öğretmenin dersini işlerken kullandığı öğretme yollarından biri değildir? sorunun cevabı "Proje" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Sevinç, sıcak bir günde kendisine ayran yapıyor. Daha sonra içine buz atıyor.Bu olaydaki ısı değişimi ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? Aşağıdakilerden hangisi kumarın sebep olduğu durumlardan birisi değildir ? Aşağıdakilerin hangisine "-de" eklersek ünsüz benzeşmesi olur? Selçuklularda, aşağıdaki mimari eserlerden hangisinin yaptırılış nedeni, ticareti geliştirmek ve bulundukları bölgede güvenliği sağlamaktadır? Müslümanların ibadetlerini açıktan yapmaya başlamalarında aşağıdakilerden hangisi etkili olmuştur? Aracın periyodik bakımı yapılırken aşağıdakilerden hangisinin değiştirilmemesi araç motorunun çalışmasını olumsuz etkiler? Bahçeye girince önce güller ( ) zambaklar ( ) sonra çiçek açmış erik ( ) elma ve kiraz ağaçları dikkat çekiyordu ( )Bu cümlede yay ayraçla belirtilen yerlere sıra- sıyla hangi noktalama işaretleri getirilmelidir? (9 x 6) ÷ 33 işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir? Bir hücrede enzim sentezine bağlı olarak;I. AminoasitII. SuIII. Peptit bağıIV. Enzimmoleküllerinden hangilerinin miktarı azalabilir? I. Olandan çok olması istenen anlatılır.İİ. Dil daha çok göndergesel işlevde kullanılır.İİİ. Konu; olağanüstü ve fantastik özelliklere sahip, hayal ürünüdür.Numaralanmış özelliklerle aşağıdaki anlatım türleri eşleştirildiğinde hangisi dışta kalır? Aşağıdakilerden hangisi güvenli olmayan bir durumdur? Lozan Barış Antlaşması ile başlayan süreçte ülkemiz sağlam temellere dayalı bir dış politika izlemeye başlamıştır.Türkiyenin dış politika esasları ile ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenemez? 10 yumurtanın yarısını kahvaltıda yedik.Kahvaltıda yediğimiz yumurta sayısı kaçtır? Aşağıdaki davranışlardan hangisi temel hakların kullanılmasına uygun bir davranış olarak gösterilemez? Kenar uzunluları 2 m ve 4 m olan bir banyonun zemini fayans ile kaplanacaktır. Fayansların m2‘si 52₺ olduğuna göre bu işlemi yaptırmak için kaç para gerekir? • Ezgilerine göre• Konularına göre• Yapılarına göreBu şekilde sınıflandırılması olan nazım şekli aşağıdakilerden hangisidir? Dinimizin en önemli yazılı kaynağı hangisidir ? Sınıf başkanı olmak isteyen bir öğrenci aşağıdakilerden hangisini yapmalıdır? Kırsal bölgelerde yaşayanlar yıldızları neden daha iyi gözler? 29 Ekim ‘de hangi bayramı kutluyoruz? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir