Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Nurten Öğretmen, fen dersinde öğrencilere denizde yaşayan canlıların özelliklerini açıklar. Daha sonra dersinin devamında öğrencilerini çeşitli deniz canlılarının bulunduğu dev akvaryuma götürür. Öğrencilerinden 4 ya da 6 kişilik gruplar oluşturmalarını ister. Önce her grubun kendi içinde akvaryumdaki canlıların benzer ve farklı özelliklerine ilişkin fikir alışverişinde bulunmalarını ve daha sonra grupların belirledikleri özellikleri tüm sınıfa sunmalarını ister.
Aşağıdakilerden hangisi Nurten Öğretmenin dersini işlerken kullandığı öğretme yollarından biri değildir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Nurten Öğretmen, fen dersinde öğrencilere denizde yaşayan canlıların özelliklerini açıklar. Daha sonra dersinin devamında öğrencilerini çeşitli deniz canlılarının bulunduğu dev akvaryuma götürür. Öğrencilerinden 4 ya da 6 kişilik gruplar oluşturmalarını ister. Önce her grubun kendi içinde akvaryumdaki canlıların benzer ve farklı özelliklerine ilişkin fikir alışverişinde bulunmalarını ve daha sonra grupların belirledikleri özellikleri tüm sınıfa sunmalarını ister.Aşağıdakilerden hangisi Nurten Öğretmenin dersini işlerken kullandığı öğretme yollarından biri değildir? sorunun cevabı "Proje" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Aşağıdaki iklim tiplerinden hangisi Sıcak Kuşak’ta görülmez? Aşağıdaki altı çizili kelimelerden hangisi yapım eki  almıştır?    Aşağıdaki kelimelerden hangisi aldığı ekin çeşidi bakımından diğerlerinden farklıdır?  Aşağıdaki işlemlerden hangisinin sonucu diğerlerinden farklıdır? Aşağıdaki tekliflerden hangisine kesinlikle hayır demeliyiz? Rahmet Peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v.)’in sevgi ve merhameti sadece insanlarla sınırlı kalma­mış, doğadaki tüm varlıklara uzanmıştır. Peygamberimiz (s.a.v.) cansız varlıklara bile sevgi gösterilebile­ceğini öğretmektedir. Nitekim bir hadis-i şerifinde şöyle buyurmaktadır: “____ öyle bir dağdır ki o bizi sever, biz de onu severiz.” Yine Peygamberimiz (s.a.v.), yaşadığı ortamla kendisi arasında sevgi oluşması için Allah’a şöyle dua etmiştir: “Allah’ım, bizlere _____’yi sevdirdiğin gibi Medine’yi de sevdirYukarıda boş bırakılan yerlere hangisi getirilmelidir? Aşağıdaki davranışlardan hangisi yanlıştır?                   18+19+20+21+22=? İşleminin sonucu kaçtır? Hangi cümlede ‘de’ nin yazımı yanlıştır? Taşların parçalanması ile aşağıdakilerin hangisi oluşur? I. Her şey küçük bir adımla başlar.II. Bir kıvılcım bir ormanı yok eder.III. Küçük bir delik bir gemiyi batırır.IV. İlim, aşağıda olanları yükseltir.Bu cümlelerden hangileri, anlamca birbirine daha yakındır? Aşağıdakilerden hangisi Peygamber’in (sas) Medine’ye geldikten yaptığı etkinliklerden biri değildir?