Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Kuran-ı Kerim ‘in halifeliği zamanında kitap haline getirilmiş, in halifeliği zamanında ise çoğaltılıp çeşitli şehirlere gönderilmiştir. cümlesinde boşluklara sırasıyla hangisi gelmelidir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Kuran-ı Kerim ‘in halifeliği zamanında kitap haline getirilmiş, in halifeliği zamanında ise çoğaltılıp çeşitli şehirlere gönderilmiştir. cümlesinde boşluklara sırasıyla hangisi gelmelidir? sorunun cevabı "Hz. Ebu Bekir – Hz. Osman" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Aşağıdaki kelimelerden hangisi yapım eki almıştır? Çocuk Hakları Sözleşmesi’nde aşağıdakilerden hangisi yer almaz? Aşağıdaki belgelerden hangisi tüzel kişilerin meslek odalarına kayıt olabilmeleri için gerekli değildir? Aşağıdaki kurumlardan hangisi Atatürk tarafından kurulmuştur. Evin içinde garip şeyler dönüyordu. Görünüşte her zamanki gibi idi sesler, çağırışlar, yemek zamanları hatta yüzler. Keşke bütün eşyalar yer değiştirmiş olsaydı da bu her şeyin her zamanki yerindeliğine bile karşı gelen hava olmasaydı. İnsan beklerdi o zaman masaların, bardakların, iskemlelerin yerlerinde yer etmesini. Hayır, her şey yerli yerinde idi. Küçük kardeşim sabahleyin aynı saatte uyanıyor. Çay aynı dakikada kaynıyor, küçüğün tabağına konacak ekmeğin kokusu yatakta burnuna geliyordu. Sobanın başında geçen küçük, kendi hâlinde sabahımız aynı idi.Bu metin aşağıdakilerin hangisinden alınmış olabilir? Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır? Ahmet, buzdolabından aldığı soğuk suyu rahat içemiyor. İçine biraz sıcak su ekliyor.Bunun sonucu olarak aşağıdakilerden hangisi gerçekleşmiştir? Rakamları toplamı 4008 olan bir sayı içinI. En az 446 basamaklı bir sayıdır.II. Birler basamağı 3’tür.III. Basamak sayısı en az iken rakamlarından biri 3’tür.ifadelerinden hangisi veya hangileri her zaman doğrudur? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde öznel bir ifade vardır? Avrupa’da açılan elçilikler ilk defa hangi padişah zamanında sürekli hale getirilmiştir? Bir ayrıtının uzunluğu 4 cm olan küpün yüzey alanı kaç santimetrekaredir? Bilgisayar donanımının uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlayan ve programcılar tarafından yazılan kod parçalarına ne denir ?