Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
I. Tüketici
II.Fayda
III. Üretim
IV. Emek
V. Doğa
Mal ve hizmet üretmek için üretim faktörlerini bir araya getirmek isteyen bir girişimci yukarıda verilen lerden hangilerine ihtiyaç duyar?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
I. TüketiciII.FaydaIII. ÜretimIV. EmekV. DoğaMal ve hizmet üretmek için üretim faktörlerini bir araya getirmek isteyen bir girişimci yukarıda verilen lerden hangilerine ihtiyaç duyar? sorunun cevabı "IV ve V." dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

" Sevgi yarın tatile gidecek." cümlesinde koyu yazılan sözcük ismin hangi halindedir? "Bursadan Adanaya altı saatte geldik." cümlesinde kaç sözcükte kesme işareti kullanmalıyız? We have a car but - - - - is very old. ’Karanlık’ kelimesi aşağıdaki cümlelerin hangisinde gerçek anlamıyla kullanılmıştır?   Hz. Muhammed (sav.) dürüst ve güvenilir bir kişiliğe sahipti. Bundan dolayı da insanlar ona - - - - diyorlardı.Bu cümlede boş bırakılan yere gelmesi gereken, Peygamberimizin sahip olduğu unvan aşağıdakilerden hangisidir? Bütün türkülerini çok severdi…………...’’Nar tanesi’’türküsünü daha çok severdi.Cümlesinde noktalı yere hangi destekleyici ve açıklayıcı ifade gelmelidir? 4688 sayılı kamu görevlileri sendikaları ve toplu sözleşme kanununa göre; Kurumlarından aylıksız izinli sayılan sendika, konfederasyon ve şube yönetim kurulu üyeleri ile bunların bakmakla yükümlü oldukları aile fertlerinin sağlık giderleri aşağıdakilerden hangisi tarafından karşılanır?  Aşağıdakilerden hangisi doğuştan sahip olduğumuz rollerden biridir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde altı çizilikelime belirtme durum eki almıştır? Aşağıdaki işlemlerden hangisi yanlıştır? Sinop’ta doğdu. İlköğrenimini Sinop’ta tamamlayan Dıranas, çocukluğu ve şiirle tanışması hakkında şunları anlatır: “Benim çocukluğum zengin tabiatlı bir köyde geçti kısmen. Kısmen de İstanbul şehrinin mütareke yıllarında yoksulluk ve sıkıntılar içinde geçti. Hatırlıyorum, ilk defa elime şiir kitabı tutturan dayımdı.” Ahmet Muhip Dıranas’ın ailesi daha sonra İstanbul’dan Ankara’ya gelerek Ön Cebeci’de ufak bir evde oturmaya başlarlar. Muhip’in çocukluk ve gençlik yıllarının bir kısmı bu sevimli evde geçmiştir.Bu parça aşağıdaki metin türlerinin hangisinden alınmıştır? Osmanlı Devleti’nin  işgal edilmesine imkan sağlayan antlaşma aşağıdakilerden hangisidir?