Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Ekonomisi önceleri ziraat ve hayvancılığa dayanan Antalya ili günümüzde ülkemizde nüfusu hızlı artan ve ekonomisi büyüyen merkezlerimizin başında gelmektedir.
Bu durumun en önemli sebebi aşağıdakilerden hangisidir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Ekonomisi önceleri ziraat ve hayvancılığa dayanan Antalya ili günümüzde ülkemizde nüfusu hızlı artan ve ekonomisi büyüyen merkezlerimizin başında gelmektedir.Bu durumun en önemli sebebi aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "Turizm sektörünün gelişmesi" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Aşağıdaki cümlelerin hangisinde “sitem” anlamı vardır?   Hamza çok sevdiği Kudret ile evlenmek ister ancak hamza'nın ailesi bu evliliğe şiddetle karşı çıkar.  Hamza ise ailesini dinlemez kudret ile evlenir ve kudretin ailesinin yanına yerleşir.Hamza ve Kudretin yaptığı evlilik türü aşağıdakilerden hangisidir?  . .................... yaş iken eğilir.Verilen deyimini tamamlamak için hangi kelimeyi kullanmalıyız? “Biz her peygamberi kendi kavminin diliyle gönderdik...”(İbrahim suresi, 4. ayet)Bu ayetten hareketle Kur’an-ı Kerim ile ilgili aşağıdakilerden hangisine ulaşılabilir? Bilim adamı Abraham H. Maslow’un ihtiyaç hiyerarşisine göre, saygı ihtiyacından sonra hangi ihtiyaçlar ortaya çıkmaktadır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinin sonuna soru işareti konmalıdır?  Aşağıdakilerden hangisi vav, ya ve elif harflerinin med harfi olmasının şartlarındandır? Sempozyumlarda sunulan bildirilerde aranan en önemli özellik aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki eşitliklerden hangisi doğrudur?  Dinleri uğruna Mekkeden-Medineye göç eden Müslümanlara ne ad verilir? Aşağıdakilerden hangisi yazılım değildir? Aşağıdakilerden doğru olanların başına “D”, yanlış olanların başına da “Y” yazınız[     ] 2 ,8 ,4 ,5 ,7 sayılarını kullanarak yazılabilen en büyük sayı “ 7542”dir.[     ] 300000 + 20000 + 5000 + 7 olarak çözümlenmiş sayı  “32507”dir.[     ] Üçgenin iç açıları toplamı 90 derecedir.                                                  [     ]  Kare ve dikdörtgenin iki tane köşegeni vardır.                                      [     ] Kenar uzunlukları birbirinden farklı olan üçgene çeşitkenar üçgen denir.