Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Doğal kaynak yönünden fakir ancak sermaye ve teknik bilgi bakımından yeterli olan bazı ülkeler dışarıdan ham madde alıp işleyerek gelişmişlerdir.
Aşağıdakilerden hangisi bu ülkelere örnek gösterilebilir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Doğal kaynak yönünden fakir ancak sermaye ve teknik bilgi bakımından yeterli olan bazı ülkeler dışarıdan ham madde alıp işleyerek gelişmişlerdir.Aşağıdakilerden hangisi bu ülkelere örnek gösterilebilir? sorunun cevabı "Japonya" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Ben küçücük bir ağacım Yurdumun bir bahçesinde Topraklar tüterken görün Dallarım çiçeklensin de.Bu dörtlükteki altı çizili kelimelerden hangisi bir ismin niteliğini belirtmektedir? I. Katı hâlde elektrik akımını iletmeII. Dövülerek tel ve levha hâline getirilebilmeIII. Oda sıcaklığında genellikle katı hâlde bulunmaYukarıdaki özelliklerden hangileri metaller ve iyonik bileşikler için ortaktır? Aşağıdaki sözcükler alfabetik sıraya göre dizildiğinde, hangisi 3. sırada yer alır? Evimizde, ailemizde, komşumuzla ve oyun arkadaşlarımızla belirlediğimiz kurallar vardır. Aşağıdakilerden hangisi sözü edilen kurallardandır?                1+2+3 = 6......1. satır       4+5+6+7+8 = 30....2. satır9+10+11+....+15 = 84....3. satırHer satırda belirli bir kurala göre yazılan sayıların toplamı verilmiştir. Buna göre 10. satıra yazılacak olan sayıların toplamı kaç olur? Pirinç fiyatlarının aşırı yükselmesiyle tüketicilerin bulgulara daha fazla yönelmeleri aşağıdakilerden hangisine örnek olur? “El”  sözcüğü, aşağıdaki cümlelerin hangisinde deyim içinde yer almamıştır? “……………………... : Devletin vatandaşlara karşı, vatandaşların devlete karşı olan görev ve hizmetlerinin karşılıklı olarak elektronik iletişim ve işlem ortamlarında kesintisiz ve güvenli olarak yürütülmesidir.”Cümlesindeki boşluğa hangisi gelmelidir? Tarama yöntemiyle çizilmiş bir haritada çizgilerin sık ve kalın olması yeryüzü şekillerinin doğrudan hangi özelliği hakkında bilgi verir? Atatürk’ün “Yurtta barış, cihanda barış.” sözü, onun aşağıdakilerden hangisine karşı olduğu- nu gösterir? Güneşin gün içinde sürekli yer değiştirdiğini görürüz.Bunun sebebi aşağıdakilerden hangisidir? Aşığıdakilerden hangisi büyük harflerin kullanıldığı yerlerden değildir?