Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Çöl ortasında kurulan küçük bir yerleşme iken, İslamiyetle birlikte önemi artan ve Suudi Arabistan topraklarında yer alan şehir hangisidir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Çöl ortasında kurulan küçük bir yerleşme iken, İslamiyetle birlikte önemi artan ve Suudi Arabistan topraklarında yer alan şehir hangisidir? sorunun cevabı "Mekke" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Selçuklu veziri Nizamülmülk’ün 1067 yılında Bağdat’ta kurduğu medrese aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi yapılan bir toplantı sonunda istenilen amaca ulaşıp ulaşılmadığını belirlemek için değerlendirme yapılırken sorulması gereken sorulardan biri değildir?  Her gün kumbarasına 50 kr. atan Yiğit 8 günün sonunda kaç lira biriktirmiştir? Bugün kullandığımız anayasa kaç yılında yapılmıştır? Bir kitabın %12 indirimli fiyatı 35,2₺  olan bir kitabın indirimsiz fiyatı kaç ne kadardır? Aşağıdakilerden hangisi kasların özelliklerinden biri değildir?  Ormanların faydaları çok fazladır.Aşağıdakilerden hangisi ormanlara zarar verir? “Soğuk” sözcüğü cümlelerin hangisinde sıfat görevinde kullanılmıştır? İki arkadaş arabadan inip caddede dolaşmaya başladı. Naciye’nin karnı çok acıkmıştı. Âdeta midesinde bir sızı duymaya başladı. Gözlerinin önünde siyah siyah lekeler uçuşuyordu. Güneş ufukta kayboluyor; gök, pembe ve kırmızı bulutlarla doluyordu. Tatlı bir kızıllık kaplamıştı her yanı. Caddedeki kalabalığın içinde bazı bisikletli çocuklar da vardı.Bu parçada anlatılanlar aşağıdaki zaman dilimlerinin hangisinde gerçekleşmiştir? Aşağıdakilerden hangisi halkla ilişkilerde kullanılan örnekleme yöntemlerinden değildir? Alice : - - - -?Bill : At Ankara Secondary School. Aşağıdakilerden hangisi İslamiyet’ten sonraki Türk destanlarından biri değildir?