Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Aşağıdakilerden hangisi İlk Çağda coğrafya bilimin kurulmasına ve gelişmesine katkı yapan bilim insanlarından biri değildir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Aşağıdakilerden hangisi İlk Çağda coğrafya bilimin kurulmasına ve gelişmesine katkı yapan bilim insanlarından biri değildir? sorunun cevabı "C. Ritter" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Duygu ve düşüncelerimizi, en geniş şekilde aşağıdaki yollardan hangisiyle ifade edebiliriz? Osmanlı devletinde, devlet işlerinin görüşüldüğü ve karara bağlandığı en önemli yönetim organ aşağıdakilerden hangisidir? Uygun koşullarda bir bakteri 20 dk’da bir bölünür. Bu durum sadece 6 saat boyunca gerçekleşseydi yaklaşık 500.000 bakterinin oluştuğu görülürdü.Ama bu hızlı artışı engelleyici bazı durumlar söz konusudur.Buna göre;I. Su ve besin yetersizliğiII. Ortamda biriken kimyasal maddelerIII. Ortamın pH değeriverilenlerden hangileri bakterilerin hızlı artışını engelleyen durumlardandır? Annesi Emel' in daima doğal besinler yemesi gerektiğini söylüyor.Buna göre İrem aşağıdakilerden hangisini yememelidir? Mekanik dalgalarla ilgili;I. Yayılmaları için madde  ortamı-na ihtiyaç  yoktur.II. Su dalgaları, ses dalgaları örnek olarak  verilebilir.III. Katı, sıvı, gaz ortamlarında yayılır.yargılarından hangileri doğrudur? Aşağıdakilerden hangisi, meridyenlerin özelliklerinden biri değildir? Arkadaşımız aşağıdakilerden hangisini isterse mümkünse kabul etmemeliyiz? Mustafa Kemal Paşa ordudaki görevinden istifa ettikten sonra askerlik görevine ilk defa hangi savaş ile dönmüştür? Düşmanı yurdumuzdan kovduğumuz için kutladığımız bayramdır.Bu bilgiye göre bahsedilen bayram hangisidir? İlk Müslümanlar, “Ensar” ve“Muhacir” adlarını, aşağıdakilerin hangisinden sonra almışlardır?  Gülek Boğazı’ndan zorca geçilir, Kucak kucak çiçek orda biçilir, Soğuk soğuk sular orda içilir, Gurbette burnuma tüter Toroslar.Bu şiirin ana duygusu aşağıdakilerden han- gisidir? 4 tanesi 160 Kr olan kalemlerden 9 tanesi kaç Kr‘ dir ?