S:1

Türk İslam devletlerinde uygulanan el yazması kitap ve levhaların altın tozu ve boya kullanılarak çiçek ve nakışlarla süslendiği sanat dalı aşağıdakilerden hangisidir?

Türk İslam devletlerinde uygulanan el yazması kitap ve levhaların altın tozu ve boya kullanılarak çiçek ve nakışlarla süslendiği sanat dalı aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "Tezhip" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Hangisinin adı soru işaretidir? Aşağıdakilerden hangisi hoşgörülü davranışa örnektir? 5018 sayılı kanun çerçevesinde kiralama satın alma işlemlerini yürütmek hangi birimin görevi arasındadır? Mustafa Kemalin Askerler! Karşımızdaki düşmanı mağlup edeceğimize hiç şüphe yoktur. Fakat siz acele etmeyin. Evvela ben ileri gideyim. Siz, ben kırbacımla işaret verdiğim zaman hep birden atılırsınız! emri doğrultusunda zamanı gelince askerler ileri atılmış ve düşman imha edilmiştir. Böylece Conkbayırında zafer kazanılmıştır.Bu olay Mustafa Kemalin aşağıdaki kişilik özelliklerinden hangisiyle ilişkilendirilemez? Aşağıdakilerden hangisi Güneşin yapısında bulunmaz? Aşağıdakilerden hangisi güzel ahlaklı insanda bulunmaz? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde doğadan insana aktarım yapılmıştır? Burun kanaması olan bir kazazedeye aşağıdaki uygulamalardan hangisinin yapılması doğrudur? öğrenci sözcüğünün eş anlamlısı aşağıdakilerden hangisidir? İnsanların ibadet etmelerinin asıl sebebi aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki atasözlerinden hangisi anlamca diğerlerinden farklıdır? Soba gürül gürül yanıyordu. Odam iyice ısınmıştı. Kedi her zamanki gibi köşesinde, mışıl mışıl uyuyordu ama benim gözüme uyku girmiyordu. Çünkü kuş onun kafasın­dan benim kafama, benim kafamdan onun kafasına konup duruyordu. Uzun bir süre kuşun kanat seslerine, kedinin mırıltısına kulak kesildim.Yazar, bu metinde anlatımı kuvvetlendirmek için aşağıdaki dil ve anlatım özelliklerinin hangisinden yararlanmıştır? Hayat sadece bu dünyadan ibaret değildir. Asıl hayat ölüm ile başlayıp sonsuza kadar devam edecek olan hayattır. Bu hayata .................. denir.Yukarıdaki bilgide boş bırakılan yere hangi kelime gelmelidir? 2 düzine yumurta 4 deste yumurtadan kaç eksiktir? Bitkiler hayvan ve insanların ihtiyacı olan ........................................ üretir.Yukarıdaki boşluğa hangi kelime yazılmalıdır? Aşağıdakilerden hangisi peygamberlerin in- sanlardan seçilme nedenini açıklar? 1.Adım: 50 + 40 =902.Adım: 8 + 5 = 133. Adım: 90 + 13 =103 Bir toplama işleminin sonucunu zihinden yapan Deniz'in işlem basamakları yanda verilmiştir. Buna göre Deniz'in zihinden yaptığı işlem aşağıdakilerden hangisi olabilir? Peygamber Efendimiz (s.a.v.) Sizden biriniz kendisi için sevip istediği şeyi, kardeşi için de istemedikçe gerçek anlamda iman etmiş olmaz. buyurmuştur.Hadis-i şerifte vurgulanan mesaj aşağıdakilerden hangisinde tam olarak verilmiştir? I. FönII. MeltemIII. AlizeIV. MusonYukarıda verilen rüzgarlardan hangileri kara ve denizlerin farklı ısınma özelliğine bağlı olarak yön değiştirirler? Bir toplama işleminde toplananlardan biri 6, toplam 16 ise diğer toplanan kaçtır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir