Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Doğanın bir amaca göre düzenlenmiş olduğunu, dünyaya bir takım ereksel nedenlere göre düzen verildiğini kabul eden görüş aşağıdaki kavramlardan hangisi ile ifade edilir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Doğanın bir amaca göre düzenlenmiş olduğunu, dünyaya bir takım ereksel nedenlere göre düzen verildiğini kabul eden görüş aşağıdaki kavramlardan hangisi ile ifade edilir? sorunun cevabı "Teleoloji" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Hangisini bayram hazırlığı olarak yapmayız?  “Allahım ! seni  anmak,  . . . . . . . . . . . . , ve sana güzelce kulluk etmekte bana yardım et”  Hadis-i  şerif  Mekke’den Medine’ye göç eden Müslümanlara ………………………denir. Boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? I. Yazarın eserini oluşturma nedeni iç dünyasındakileri paylaşmak istemesidir.II. Okur, yazarını seçebilir ancak yazar okurunu seçemez.III. Yazarın başarısı okurunu etkileme gücüyle doğru orantılıdır.IV. Yazar ile okur kaçınılmaz etkileşim içindedir.V. Yazar eserini okuyucuya göre biçimlendirirken okuyucu da seçtiği eserle yazarı biçimlendirir.Numaralanmış cümlelerden hangi ikisi anlamca en yakındır? “Az kalsın otobüsü kaçıracaktım.” cümlesinde altı çizili söz yerine  aşağıdakilerden hangisi getirilirse anlam değişmez? Yaya kaldırımında yürürken hangisini yapmamız doğru olmaz? Aşağıdakilerin hangisinde büyük sesli uyumu kuralına uymayan bir kelime vardır? “Şanyü’’ unvanıyla devletin başına geçen Hun hükümdarı aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki ifadelerden doğru olanların başına (D), yanlış olanların başına (Y) koyunuz.((  . )    Işık kirliliği, leylek ve kırlangıç gibi göçmen kuşların yönlerini şaşırmalarına neden olur.( . )    Egzersiz yapmak daha dayanıklı ve sağlıklı vücuda sahip olmamızı sağlar.( .)      Pamuk, sünger, kağıt havlu suyu çekmez.( . )     Mıknatıslar günlük hayatta pusulalarda, radyo hoparlörlerinde ve buzdolabında kullanılır.( .)     Su doğada normal şartlarda katı halde bulunurken, buzluklarda sıvı hale gelir. “simit” ve “simitçi” sözcükleri arasındaki anlam ilişkisi aşağıdakilerin hangisinde yoktur? Öyle bir yere gitmek istiyorum ki her mevsim yağış görülsün.Büşra Sıla, aşağıdaki bölgelerden hangisine giderse söylediği özellikleri görebilir? I’m - - - - with your phone calls and messages. I don’t want to be friend with you any more. We don’t have anything in common. Please leave me alone.