Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Yunanca; seviyorum, peşi sıra koşuyorum, arıyorum anlamına gelen philia ile bilgi, bilgelik anlamına gelen sophia sözcüklerinin birleşiminden oluşan kavram aşağıdakilerden hangisidir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Yunanca; seviyorum, peşi sıra koşuyorum, arıyorum anlamına gelen philia ile bilgi, bilgelik anlamına gelen sophia sözcüklerinin birleşiminden oluşan kavram aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "Felsefe" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

''Ablamı çok özlediğim için gözlerimden yaşlar damladı.'' Cümlesinde kaçıncı sözcükler eylemdir? Aşağıdakilerden hangisi ışık kaynağı değildir? Melek aşağıdaki çarpma işlemlerini kısa yoldan yapmıştır.Melek'in yaptığı işlemlerden hangisi yanlıştır? Bir gözlükçünün uzak nesneleri büyüten bir icadından esinlenerek geliştirdiği - - - - ile daha doğru ve güvenilir gözlemler yapan Galilei, Dünya’nın hem kendi etrafında hem de Güneş’in etrafında döndüğü sonucuna vardı.Galilei’nin bu icadı astronomi biliminin gelişme- sine katkıda bulunmuştur.Verilen ifadede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılırsa doğru bir bilgi elde etmiş oluruz? How ____ ?It' s cloudyBoş bırakılan yere hangisi gelmelidir? “Temiz” sözcüğü aşağıdaki cümlelerin hangisinde “özenle yapılmış” anlamında kullanılmıştır? Suyun olmadığı yerde iki darb (vuruş) bir niyet şeklinde alınan abdest aşağıdakilerden hangisidir? Namazda ayaktayken Kur’an’dan birkaç ayet ve sure okumaya - - - - denir.Bu cümledeki boşluğa gelebilecek uygun kavram aşağıdakilerden hangisidir?  Üç aylar olarak bilinen  aylar aşağıdakilerden hangileridir? İnsanın olgun alyuvar hücrelerinde,I. DNA senteziII. Protein senteziIII. Oksijenli solunumIV. Difüzyonolaylarından hangileri gerçekleşmez? Özel isimler ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi doğrudur? • Müslümanlardan zengin olanlara farzdır.• Yılda bir kere verilir.Bu iki bilgi aşağıdaki ibadetlerin hangisininşartlarındandır?