S:1

.... Allah size kolaylık diler, zorluk dilemez.... (Bakara suresi, 185. ayet)
.... Allah size herhangi bir güçlük çıkarmak istemez.... (Mâide suresi, 6. ayet)
Bu ayetlerde, ibadetlerle ilgili temel ilkelerden hangisi vurgulanmaktadır?

.... Allah size kolaylık diler, zorluk dilemez.... (Bakara suresi, 185. ayet).... Allah size herhangi bir güçlük çıkarmak istemez.... (Mâide suresi, 6. ayet)Bu ayetlerde, ibadetlerle ilgili temel ilkelerden hangisi vurgulanmaktadır? sorunun cevabı "Güç yetirebilirlik" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi vatan ve millet sevgisini gösterme yollarından biri değildir? I- Buzdolabı II- Tablet III- Televizyon IV- Kumanda Yukarıdakilerden kaç tanesi şehir elektriği ile çalışır? 46A sayısı 3 basamaklı tek sayıdır. A yerine aşağıdakilerden hangisi gelemez? Kuvvet, itme veya çekme olarak tanımlanır. Kuvvet ile ilgili aşağıda verilenlerden hangisi yanlıştır? Aşağıdakilerden hangisi ruhsal yapısı bozuk sürücü davranışlarındandır? Bitki ve hayvan hücresi için aşağıdakilerden hangisi söylenemez? Soğukta üşüyen bir köpek yavrusunu eve götürmeyi ................duygusunun sonucudur? Çevremizdeki dağlar, akarsular, göller ..........................unsurlardır.Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Bahar geldi mi çiçekler açar cümlesinin sonuna aşağıdaki noktalama işaretlerinden hangisi getirilmelidir? Peygamberimizin, peygamberlik gelmeden evvel Mekke şehrinden uzaklaşarak ibadet etmeye başladığı mağara ve dağın adı nedir? Hangi seçenekte Korayın diğerlerinden farklı bir özelliği betimlenmiştir? Aşağıdaki maddelerin hangisi yalıtkandır? Allahta var olan ama insanda olmayan özellik hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi veri elde etme yöntemlerin biri değildir? Günah işlemekten kaçınmak anlamına gelen Peygamberlerin sıfatı hangisidir? Kısa kenarının uzunluğu 4 m, uzun kenarının uzunluğu 7 m olan dikdörtgen şeklindeki bir bahçenin çevresi kaç metredir? Türklerin kullandığı ilk takvim hangisidir? sınıfımız sözcüğü aşağıdakiler- den hangisinde doğru olarak hecelerine ayrılmıştır? I. Bitkisel ve hayvansal yağların veya yağ asitlerinin NaOH, KOH gibi bazlarla tepkimesi sonucu elde edilir.II. Su ile birlikte hijyen amaçlı kullanılır.III. Hem polar hem de apolar grupları vardır.Yukarıda özellikleri verilen temizlik maddesi aşağıdakilerden hangisidir? Roman ile ilgili aşağıda verilenlerden hangisi yanlıştır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir