S:1

Mağazanın uzun raflarında birbirinden çekici el yapımı ürünler teşhir edilmiş. Kumaş kaplı defterler, üzerine Anadolunun kadim figürlerinin işlendiği lavanta keseleri, nar çiçekli, bıttımlı, papatyalı, keçi sütlü sabunlar.... En hasından ıspanaklı erişte, cennet hurması, bamya kuruları, zeytinyağı, adaçayı ve nar ekşileri raflardaki yerini almış.
Bir gezi yazısından alınan bu parçada aşağıdakilerin hangisinden yararlanılmamıştır?

Mağazanın uzun raflarında birbirinden çekici el yapımı ürünler teşhir edilmiş. Kumaş kaplı defterler, üzerine Anadolunun kadim figürlerinin işlendiği lavanta keseleri, nar çiçekli, bıttımlı, papatyalı, keçi sütlü sabunlar.... En hasından ıspanaklı erişte, cennet hurması, bamya kuruları, zeytinyağı, adaçayı ve nar ekşileri raflardaki yerini almış.Bir gezi yazısından alınan bu parçada aşağıdakilerin hangisinden yararlanılmamıştır? sorunun cevabı "Benzetmelerden" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi canlıların ortak özellikleri arasında yer almaz? Aşağıdaki kelimelerden hangisi İhlas suresinde geçen Samed kelimesinin karşılığıdır? Urartular ölülerini oda biçimindeki mezarlara gömmüşlerdir.Buna göre Urartular ile ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenebilir? Aşağıdaki kelimelerden hangisinin birden fazla anlamı (sesteşi) yoktur? Bir soruyu 80 saniyede çözen bir öğrenci 15 soruyu aynı hızla kaç dakikada çözer? Mondros Ateşkes Antlaşmasından sonra Musul ve çevresini işgal eden devlet aşağıdakilerden hangisidir? Sağlıklı bir insan için hangisi söylenemez? Aşağıdakilerden hangisi güneş ışınlarının geliş açısına bağlı olarak değişme göstermez? If you dont have many friends, international youth camps are great places to - - - - from all over the world. Endüstriyel üretime geçiş aşağıdaki ülkelerin hangisinde daha önce ortaya çıkmıştır? ÖĞRETMENİMİZYukarıdaki kelimede kaç tane hece vardır? OKANIN RÜYASI Okan gece saat onda yatmış uyumuş. Uykusunda rüya görmüş. Rüyada beyaz bir ata binmiş. Kocaman bir dağın üzerine çıkmış. Dağın üzerinde bir saray varmış. Kapısı çok darmış. Okan kapıyı kırmış içeriye girmiş, Sarayda bir cüce varmış. Cüce Okana bir taç takmış.-Sen padişah oldun Okan, demiş. Okan çok sevinmiş.-Hani benim hizmetçilerim? diye cüceye sormuş.Annesi Okanı uyandırmış. Okan uyandığına pişman olmuş.Okan ı kim uyandırdı? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde sıfat yoktur? Aşağıdakilerden hangisi geleneksel Türk mutfağında yer alan yiyeceklerden bir olarak gösterilebilir? Aşağıda verilenlerden hangisi doğal radyasyon kaynaklarından değildir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde isim olmadığı halde ismin yerine kullanılan bir adıl (zamir) kullanılmıştır? 5442 sayılı İl İdaresi Kanununa göre idare kurullarının kazai, idari ve istişari görüşmeleri mürettep üyenin ne kadarı hazır olmadıkça yapılamaz? "Çocuk ağlayınca, annesi koşarak geliyor." cümlesinin yüklemi aşağıdakilerden hangisidir? 3,4 5,001 ve 3,45 ondalık kesirlerinin küçükten büyüğe doğru sıralanışı hangi seçenekte verilmiştir? Güzel sözcüğü aşağıdaki cümlelerin hangisinde zarf görevinde kullanılmıştır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir