S:1

Aşağıdakilerden hangisi deniz koloniciliğinde gelişme göstermiş uygarlıklardandır?

Aşağıdakilerden hangisi deniz koloniciliğinde gelişme göstermiş uygarlıklardandır? sorunun cevabı "İyonlar" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Varlıklar alemine ilişkin aşağıda söylenenlerden hangisi yanlıştır? Aşağıdaki altı çizili sözcüklerden hangisi zaman zarfıdır? My favourite actress is Jane Smith. She was born in 1978 in New York. She has long wavy red hair and green eyes. Shes interested in fashion. She prefers casual clothes and she likes wearing accessories like earrings and belts. Shes sociable and has a charming personality. She often says her job is fun but very tiring. She cant go out with her friends at night because she works long hours.What does she like wearing? Mustafa Kemalin ismi geniş kitlelerce ilk defa hangi savaş sonrasında duyulmuştur? Aşağıdakilerden hangisi, İslam tarihinin incelediği dönemler arasında yer alamaz? I. Sınıf yönetimi sorunlarının azalmasıII. Öğretmenin konu yetiştirme kaygısının azalmasıIII. Bütün öğrencilerin aynı düzeyde başarıya ulaşmasıİyi planlanmış bir öğrenme-öğretme sürecinde yukarıdakilerden hangilerinin gerçekleşmesi beklenir? - - - - ile panel, özellikleri yönüyle birbirine çok benzer, arada sadece üslup farkı vardır.Bu cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir? Osmanlı Devleti ile Macaristan Krallığı arasında ilk kez bir sınır kavramı ortaya çıkaran antlaşma hangisidir? What - - - - when I called you? İbrahim kışa hazırlık için tenekesi 16 kg olan salçalardan 5 teneke aldı. Bunu 4 kilogramlık kavanozlara boşaltmıştır. Kaç kavanoz gerekir? Aşağıdakilerden hangisi demokratik toplumlarda görülebilecek durumlardan biri değildir? Yönetici, astlarının faaliyetlerini yönlendirmesi ve onlara ne yapmaları gerektiğini bildirmesi sürecinde emir verirken aşağıda verilenlerden hangisini tercih etmemelidir? Peygamberimiz Hz. Muhammed ‘ in annesinin adı nedir? Bir gün Peygamberimiz, sahabilerden birinin abdest alırken suyu israf ettiğini görür. Bu israf nedir? diye sorar. Bunun üzerine sahabi, Abdestte israf olur mu? diye karşılık verir. Peygamberimiz, Evet, akan bir nehrin kenarında bile olsan normal bir miktarın üzerinde su kullanman israf olur. buyurur. (Ebu Davut)Bu hadiste aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır? Cami ve mescitlerde Kâbenin yönünü gösteren, imama ayrılmış, girintili bölüme - - - - denir? Tanımda boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Dedem 70, babam 52 yaşındadır. 4 yıl sonra ikisinin yaşları toplamı kaç olur ? Aşağıdaki maddelerden hangisi aynı zamanda cisimdir? 5446 sayısının en yakın onluğa yuvarlanışı ile en yakın yüzlüğe yuvarlanışının toplamı kaçtır? Osmanlı topraklarına katılan ilk beylik hangisidir? Bir isim hem niteleme hem de belirtme sıfatı alabilir. Aşağıdaki cümlelerde geçen sıfatlardan hangisi yukarıdaki açıklamaya uygundur? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir