S:1

Tarih bilimi ile ilgi olarak aşağıdakilerden hangisi söylenemez?

Tarih bilimi ile ilgi olarak aşağıdakilerden hangisi söylenemez? sorunun cevabı "Araştırmalarında deney ve gözlemden yararlanır." dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi eski paraları inceleyen bilim dalıdır? 11 – 14 – 17 – 20 – 23 – 26 - ? soru işaretinin yerine hangi sayı gelmelidir? Aşağıdaki besin türlerinden hangisi enerji veren besinler grubundandır? 10300 cm = kaç m' dir? On iki sayısının Roma rakamıyla yazılışı aşağıdakilerden hangisidir? 73 - 63 işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir? Şeker (diyabet) hastalarının, sağlıklı bir yaşama sahip olmak ve kan şekerlerini dengede tutabilmek için uymaları gereken bazı kurallar vardır.Buna göre, verilenlerden hangisi şeker (diyabet) hastalarının uymaları gereken kurallardandır? Türk dilinin yabancı dillerin boyunduruğundan kurtarılması için yapılan ilk ciddi faaliyet nedir? Aşağıdakilerden hangisi evde kullanılabilecek teknolojik bir ürün değildir? Peygamberimiz Hz. Muhammed kaç yılında ölmüştür? Yemeğin başında besmele çekmeyi unutan kişi peygamberimizin hadisine göre ne yapmalıdır? Aşağıdakilerin hangisinde Servetifünun ve Millî Edebiyat Döneminin karşılaştırılması yanlış yapılmıştır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde anlam kayması yoktur? Peygamber Efendimiz (sav)e ilk vahiy nerede ve ne zaman geldiği hangisinde doğru olarak verilmiştir? " Varlıkları hareket ettiren etkiye .................. denir. " Cümlesini tamamlayan doğru kelime hangi seçenekte verilmiştir? I.Yardımlaşma ve dayanışma faaliyetleri ile ihtiyaç sahiplerine destek oluruz.II.Kimsenin yardıma ihtiyacı yoktur.III.Bir gün bizim de yardıma ihtiyacımız olabilir.Yukarıdaki bilgilerden hangileri doğrudur? Kurtuluş Savaşı kimin önderliğinde kazanılmıştır? Aşağıdaki hacim çevirmelerinden hangisi yanlıştır? Satıcı 185 kilogram patates, 275 kilogram soğan ve ikisinin toplamı kadar da elma satmıştır. Satıcının sattığı ürünlerin toplamı kaç kilogramdır? Aşağıdakilerden hangisi canlılar için oluşturulmuş yapay çevreye örnek gösterilemez? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir