S:1

Cumhuriyetin ilk yıllarında yaşamış aşağıdaki âlimlerden hangisi Diyanet İşleri Başkanlığı yapmıştır?

Cumhuriyetin ilk yıllarında yaşamış aşağıdaki âlimlerden hangisi Diyanet İşleri Başkanlığı yapmıştır? sorunun cevabı "Rıfat Börekçi" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Sütanne-babası ve sütkardeşleri, ayrılık zamanı geldiğinde Hz. Muhammedi (s.a.) annesi Amineye vermek istemediler. Israr edip bir süre daha yanlarında kalması için Amineyi ikna ettiler.Bu bilgi bize Peygamberimizin (s.a.) çocukluğu hakkında nasıl bir fikir veriyor? I- Günlük tutmakII- ZayıflıkIII- SevimlilikIV- Kumral saçYukarıdakilerden hangileri fiziksel özelliktir? Araç içine binildiğinde ilk yapılması gereken davranış aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi Fecriati topluluğunun edebiyatta gerçekleştirmek istediği amaçlardan biri değildir? Devamlı hasta olanlar ve yaşlıların oruç tutamadıkları her gün için verdiği paraya ne denir? Aşağıdakilerden hangisi olayları, insanları ve toplumu gerçekçi açıdan yansıtan roman türüdür? 657 Sayılı devlet memurları kanununa göre devlet memuru olabilmek için kasten işlenen bir suçtan dolayı ne kadar süreyle mahkum olmamak gerekir? Aşağıdakilerden hangisi, ilk yardım ilkelerinin doğru sıralanışını göstermektedir? Mehmet 40tan başlayarak geriye doğru dörder dörder 0a kadar sayıyor, Seçil 1den başlayarak ileriye doğru üçer üçer 43e kadar sayıyor. İkisinin de söylediği kaç ortak sayı vardır? Osmanlı Devletinde mekteplerin bir kısmı ve medreseler, Şeriye ve Evkaf Vekâletine bağlıydı. Avrupa tarzında eğitim veren okullar ise Maarif Vekâletince yönetiliyordu. Ülkede bunlardan başka, devlet denetimi dışında azınlık okulları ve yabancı okullar da vardı.Bu bilgide aşağıdakilerden hangisi üzerinde durulmuştur? 5 – 10 – 20 – 25 – 50 - ? Vücudumuzdaki yaralanmaların daha çabuk iyileşmesi için hangi seçenekteki besin türü tüketilmelidir? Aşağıdakilerden hangisi Kurtuluş Savaşında düşmanı yurttan atmak amacındaki direniş hareketini kırmak için, milli çıkarlarımıza aykırı faaliyetler gösteren cemiyetlerden biridir? %95i 76 olan sayının tamamı kaçtır? Esen wants to study literature as ............... Aşağıdakilerden hangisi doğrudur? Aşağıdaki doğal sayıların küçükten büyüğe doğru sıralanmalarından hangisi doğrudur? Aşağıdaki sözcüklerden hangisi pekiştirilmiştir? Okulumuzdaki futbol turnuvasına katılmak üzere sınıfımızda 14 kişilik bir takım kurduk. Forma diktirebilmek için takımımızdaki her oyuncudan 35 TL aldık. Formalarımız için toplam kaç TL para topladık? Dünyanın aşağıdaki katmanlarından hangisi, yanardağ oluşumuna neden olur? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir