S:1

Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? sorunun cevabı "Peygamberimiz sadece erkek evlatlarımızı sevmeyi, çocuklara zalimce davranmayı öğütlemiştir." dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde zamir kullanılmamıştır? Çocuk Hakları Sözleşmesine göre çocuklar; dili, dini, rengi, cinsiyeti veya ırkı nedeniyle ayrımcılığa uğramamalıdır. Çocuklar her türlü ayrımcılıktan korunmalıdır.Verilen bilgiye göre Çocuk Hakları Sözleşmesi ile koruma altına alınan hak aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki cümlelerden hangisinin sonuna farklı bir noktalama işareti konmalıdır? Aşağıdakilerden hangisi insanın temel haklara sahip olabilmesi için gerekli olan koşuldur? Bir sucu 5 L su dolu olan bidonlardan 24 tane satıyor. Buna göre sucu kaç litre su satmıştır? Selim 2,5,0,9 rakamlarını birer kez kullanarak dört basamaklı, en büyük çift sayı ile en küçük çift sayıyı topluyor. Sonucu kaç bulmuştur? Çatma kurban olayım çehreni ey nazlı hilal." dizesindeki "hilal" sözcüğü ile aşağıdakilerden hangisi kastedilmiştir? 2 tane 1 lira, 1 tane 5 lira vererek, 1 tane kalem aldım. Buna göre kalemin fiyatı kaç liradır? Babam kömürcüden ilk önce 450 kg. sonra 230 kg. daha sonra ise 120 kg. kömür aldı. Babamın bu yıl toplam kaç kg. kömür almıştır? Aysel, okula giderken birisinin yere çöp attığını görür. Bu durumda Ayselde nasıl bir duygu oluşması beklenemez? Ayşe'nin 7 adet boya kalemi var. Babası Ayşe'ye 23 tane boya kalemi daha veriyor. Ayşe'nin kaç deste boya kalemi oldu? Aşağıdakilerden hangisi bir ürünün kaliteli olduğunu gösterir? MEB Aday Memurların Yetiştirilmelerine İlişkin Yönetmelike göre temel eğitimin süresi kaç günden az olamaz? Hücrenin enerji üretim merkezidir. Üretilen enerji hücredeki yaşamsal faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde kullanılır. Bitki ve hayvan hücrelerinde ortak olarak bulunur.Yukarıda özellikleri verilen organel aşağıdakilerden hangisidir? Ağaçta bulunan 20 tane kuşun 12 tanesi uçtu. Ağaçta kaç tane kuş kalmıştır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde -lıkeki eklendiği sözcüğe yer anlamı katmıştır? Kurşunlarım yağmur gibi yağarkenTütünlerim gökyüzünde dönerkenYıkılası Bağdad seni döğerkenŞehitlere serdar oldu, Genç OsmanAşağıdaki cümlelerin hangisinde bu dörtlükteki altı çizili fiilimsinin türce özdeşi kullanılmıştır? Aşağıdakilerden hangisi tanecik boyutu farkından yararlanılarak geliştirilen ayırma yöntemidir? Aşağıda ergenlik döneminde gerçekleşen bazı değişiklikler verilmiştir.I. Gırtlak gelişerek ses kalınlaşır.II. Yağ bezlerinin faaliyetleri artar ve sivilceler oluşur.III. Vücudun bazı bölgelerinde kıllanmalar görülür.Bu değişimlerden hangileri hem kız hem de erkek bireyler için ortaktır? Kaldı - Çöplük - Sinirli - Sınav - Ama- İle - SınıfYukarıdaki sözcüklerin kaç tanesi isimdir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir