Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Ülkenin kalkınmasının gerçekleşebilmesi için eldeki mevcut kaynakların bilinmesi ve buna göre bir planlama yapılması gerekir. Bu konuda ihtiyaç duyulan bilgiler nüfus sayımları ile elde edilir. Buna göre, aşağıdakilerden hangisi nüfus sayımının amaçlarından birideğildir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Ülkenin kalkınmasının gerçekleşebilmesi için eldeki mevcut kaynakların bilinmesi ve buna göre bir planlama yapılması gerekir. Bu konuda ihtiyaç duyulan bilgiler nüfus sayımları ile elde edilir. Buna göre, aşağıdakilerden hangisi nüfus sayımının amaçlarından birideğildir? sorunun cevabı "Nüfusun psikolojik durumunu belirlemek" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

300’ün %20’si kaçtır?   Aşağıdakilerin hangisinde nesnel bir anlatım vardır?   '' Ask a question '' cümlesi ne anlama gelmektedir? İslam tarihinde Mekke den Medine ye hicret eden Müslümanlara…………………Medine’ nin Yerli Müslümanlarına da ………….denir.Yukarıdaki boşluğa uygun kelimeler hangi seçenekte doğru olarak verilmiştir? Aşağıdakilerden hangisi eğitim alanında yapılan inkılaplardan birisi değildir?  Yukarıdakilerden hangisinin tüm yüzeyleri düzdür? Bir yarışta üçüncünün önündeki kaçıncı olur?  Aşağıdakilerden hangisi çatal, kaşık, bıçak yapımında kullanılamaz ?  Geleneksel kültürümüzün en önemli öğelerinden biri de ünlü gölge oyunumuz “Karagöz ve Hacivat”’tır. Yüzlerce yıl önce ortaya çıkmış olan ve incebir espri yeteneğine dayanan bu gölge oyunu, insanları eğlendirirken düşündürmüştür.Bu paragrafın konusu aşağıdakilerden hangisidir?  Allâhu lâ ilâhe illâ hû. El hayyül kayyûm.Yukarıda verilen Ayetel Kürsi’nin ilk cümlelerinin anlamı aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi Divan Edebiyatı’na ait nazım türlerinden biridir? Niğde Çevre ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamayagöre Dünya’da sadece Bolkar DağlarındakiKaragöl’de yaşayan Toros kurbağalarının soyunungöle atılan sazan balıkları yüzünden tehlike altınagirdiği belirtilmiştir. Avrupa Yaban Hayatı ve YaşamaOrtamlarının Korunması Sözleşmesi kapsamında korumaaltına alınan Toros kurbağalarının larvalarının göleatılan sazan balıklarınca yenmesiyle popülasyon 6-7yıl içinde yüzde 60-70 azalmıştır.Yukarıda verilen bilgiden çıkarılabilecek en genel yorumaşağıdakilerden hangisidir?