S:1

Kuşlar haber verdi bana kuşlar Gelecekte bir şeyler olacak Gün dilediğiniz gibi doğar İnsan yüzümüz güler olacak
Bu dörtlüğün ana duygusu aşağıdakilerden hangisidir?

Kuşlar haber verdi bana kuşlar Gelecekte bir şeyler olacak Gün dilediğiniz gibi doğar İnsan yüzümüz güler olacakBu dörtlüğün ana duygusu aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "Umut" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın!

* Zorunlu
2000
9-4=?
Powered by Commentics
Bir bebek arabasını sürerken uygulanan kuvvet hangisidir? Parasını en akıllı kullanan kimselere ne denir? Arjantinli yazar Jorge Luis Borges bir akşam kentten taksi ile evine dönüyormuş, araba evin önünde durunca sürücü Demek siz Bay Borges, siniz, sizden para alamam. demiş. Bir, iki... derken ünlü yazar bindiği arabayı evinin önünde değil de daha aşağıda durdurmaya başlamış. Bu kez de sürücü Demek siz Bay Borgesʼin komşusu oluyorsunuz. demez mi! Kurtuluş yok. Ünlenmiş olmanın sıkıcı yanları saymakla bitmez. Bakmayın siz Beni tanıdılar. diye övünenlere, onlar üne ermemiş ama kendilerini ünlü gibi göstermek isteyen kimselerdir. Üne doymuş olanlar ise ----.Bu parçanın son cümlesi düşüncenin akışına göre aşağıdakilerin hangisiyle tamamlanmalıdır? Derse geç kaldığımızda öğretmenimizden izin isterken aşağıdaki ifadelerden hangisini kullanırız? Aşağıdakilerden hangisi hangisi 475 sayısının çözümlenmiş halidir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde hayal ürünü bir ifade bulunmamaktadır? Bak-Dinle-Hisset yönteminde "Bak" ne anlama gelir Aşağıdaki deyimlerden hangisi Yapmak istediği bir şeyi, bir engel nedeniyle yapamaz durumda olmak anlamındadır ? 5754 sayısındaki 5 rakamlarının basamak ve sayı değeri toplamı kaçtır? Sosyal Güvenlik Hakkı hangi hak kategorisine girer? I. Barajda duran suyun akmaya başlamasıII. Dalda duran armudun koparak yere düşmesiIII. Hızla giden arabanın durmasıVerilen durumların hangisinde potansiyel enerji kinetik enerjiye dönüşmüştür? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde fiilin kişisi diğerlerinden farklıdır? Ham madde > Üretim > ? > TüketimYukarıdaki diyagramda ? yerine aşağıdaki kavramlardan hangisi gelmelidir? Mustafa Kemal ‘e, Atatürk soyadını kim vermiştir? I- DVDII-İŞLEMCİIII-HARDDİSKYukarıdakilerden birimlerden veya araçlardan hangisi bilgi depolamak için kullanılır? Gazların günlük hayatta kullanımıyla ilgili,I. Klima ve buzdolabı gibi soğutucularda gazların genleşirken soğuması özelliğinden faydalanılır.II. Sıcak hava balonlarında, sıcaklığın etkisiyle gazların genleşmesinden faydalanılır.III. Dalgıç tüplerine ve mutfak tüplerine konan gazlar daha küçük hacim kaplamaları için yüksek basınçta sıvılaştırılır.yargılarından hangileri doğrudur? Gel bahar, gel bahar... Yakınlarda gül, Sulara renginden armağan bırak; Ufuklarda gezin, göklere süzülSonra yavaş yavaş in, içime ak...Bu şiirin ana duygusu aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi taşınabilen bilişim teknolojilerinden değildir? Atardamarlar ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? Osmanlı Devletinde Divan-ı Hümayun üyesi olan sadrazam, padişah adına devleti idare etme ve padişah sefere çıkmamışsa orduyu komuta etme, gerekirse anlaşma yapma yetkisine sahipti. Sadrazamın günümüzde Bakanlar Kurulundaki karşılığı aşağıdakilerden hangisidir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir