S:1

Aşağıdaki ayetlerin hangisinde şehitlik kavramına vurgu yapılmıştır?

Aşağıdaki ayetlerin hangisinde şehitlik kavramına vurgu yapılmıştır? sorunun cevabı " “Allah yolunda öldürülenlere ‘ölüler’ demeyin. Bilakis onlar diridirler lakin siz anlayamazsınız.”
(Bakara suresi, 154. ayet)"
dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Hangisi bir resim dosyasına ait dosya uzantısıdır? Aşağıdakilerden hangisi Hz. Muhammedin (sav.), Medine Pazarının kurulmasını istemesindeki temel nedenlerden biri değildir? Üç gün ................................ kaç saattir? Türkiye akarsularının denge profiline ulaşmamış olmalarının temel sebebi aşağıdakilerden hangisidir? Başa alınan darbe sonucu kulağından kan gelen kazazedeye aşağıdakilerden hangisi uygulanır? Aşağıdakilerden hangisi ülkemizde erozyon şiddetinin artması halinde gerçekleşecek durumlardan değildir? Aşağıdakilerden hangisi milli kültürümüz içerisinde yer almaz? Aşağıdaki ülkelerin hangisi dış ticaret ilişkilerimizin en fazla geliştiği ülkedir? Monosakkaritler için aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? Doktor hasta çocuğu muayene etti.Yukarıdaki cümlede hangi sözcükten sonra virgül konmalıdır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde deyim yoktur? Aşağıdaki altı çizili kelimelerden hangisi mecaz anlamıyla kullanılmıştır? Aşağıdakilerden hangisi Kültür ve Turizm Bakanlığının merkez teşkilatındaki ana hizmet birimleri arasında yer almaz? Öğretmenim başımı okşadı biraz daha gayretli olmalısın dedi. Yukarıdaki cümlede hangi kelime grubu tırnak içinde yazılmalıdır? Aşağıdaki sözcüklerden hangisi isimden fiil yapan ek almıştır? Aşağıdaki açıklamaların hangisi haham kavramını ifade etmektedir? Hangisi temas gerektirmeyen kuvvettir? Aşağıda verilen bilgilerden hangisi yanlıştır? Lets play football, ............? Otomobil – şoför kelimeleri arasındaki anlam ilişkisi aşağıdakilerden hangisinde yoktur? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir