Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Atatürkün İstanbul Üniversitesini ve Yüksek Ziraat Enstitüsünü açması aşağıdakilerden hangisine önem verdiğini gösterir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Atatürkün İstanbul Üniversitesini ve Yüksek Ziraat Enstitüsünü açması aşağıdakilerden hangisine önem verdiğini gösterir? sorunun cevabı "Akılcılık ve bilimselliğe" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Tevrat --------->  Hz. MusaZebur ---------> Hz. Davutİncil ---------> Hz. Yusuf (İSA)Kur’an-ı Kerim ---------> Hz. MuhammedKutsal Kitap ve gönderilen Peygamber eşleştirilmesinden hangisi yanlıştır? Daha önceden üretilip, üretimde kullanılabilen ve tüm değerleri kapsayan üretim faktörü aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki kelime dizilerinden hangisi cümle değildir? •Allah O’na ‘’Bizim denetimimiz ve vahyimizle bir gemi yap.’’ diye vahyetti•Yüce Allah Ona her cinsten birer çifti, hayvanları, ailesini ve ona inananları gemiye bindirmesini emretti.•Fakat O’nun oğlu ve eşi kendisine inanmadı ve gemiye binmedi.Yukarıda hangi peygamberden bahsedilmektedir? (8 x 1000) + (9 x 10) + 6 şeklinde çözümlenmiş hâli verilen sayı aşağıdakilerden hangisidir? Kaldırımın bulunmadığı karayollarında yol kenarında kalan; hayvanların, yayaların ve mecburi hallerde de taşıtların kullanabileceği alana ne ad verilir? 20 kg leblebi 250 gramlık poşetlere doldurularak paketleniyor. Kaç poşet leblebi olur? Günlüğümüzün ve özel eşyalarımızın başkaları tarafından karıştırılması hangi hakkımızı ihlal eder? İslamiyetten önceki döneme ne denir? I-Dünya'nın kendi ışığı yoktur.II-Ay'ın kendi ışığı vardır.III-Güneş'in kendi ışığı vardır.Yukarıdaki ifadelerden hangileri doğrudur? Aşağıdaki besin içeriklerinden hangisi düzenleyici görevde değildir? Bir annne yeni doğan kızına kimlik kartı çıkartmak için hangi kuruma başvurmalıdır?