S:1

Aşağıdakilerden hangisi toplumsal çözülmeye neden olur?

Aşağıdakilerden hangisi toplumsal çözülmeye neden olur? sorunun cevabı "Demokratik kurumlaşma yetersizliği" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde ‟denin yazımı doğrudur? Aşağıda verilen bilgilerden hangisi yanlıştır? Halikarnas Balıkçısı takma adıyla hikâye ve romanlar yazmış olan sanatçı aşağıdakilerden hangisidir? 1 Kg Elma - 4 lira 1 Kg Armut- 3 lira 1 Kg Patates - 2 lira 1 Kg Çilek - 7 lira3 kilo patates, 1 kilo armut alan Aslı kaç lira harcamıştır? 6 metre ipin 3m 45 cm' ni kullandık. Geriye kaç cm ip kalır? Üç arkadaşın yaş ortalaması 23tür. Arkadaşlardan ikisinin yaşları 20 ve 24 ise, yaşı verilmeyen kaç yaşındadır? Aşağıdaki tiyatro terimlerinden hangisi yanlış açıklanmıştır? Burak' ın 6 kalemi var. Burak kalemlerinin 1/2' ini Zeynep' e verdi. Burak' ın kaç tane kalemi kalmıştır? Dilek okula giderken fırından gelen kokuyu hissetti. Fırına doğru gidip simit istedi.Fırıncı: Kaç tane istiyorsun?Dilek : Şu iyi kızarmış olanlardan bir tane istiyorum. Teşekkürler.Dilek, sıcak simit biraz soğuyunca yedi ve çok beğendi.Dilek bu olayda hangi duyu organlarını kullanmıştır? Gelen ışının yüzeye çarptığı noktaya çizilen hayali dik çizgiye ne denir? ..........................bölünme ile çoğalan bir canlıdır.Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Akarsular tarafından derince yarılmış. Çevresine göre yüksekte kalan düzlüklere..................... denir.Yukardaki boşluğa hangisi gelmelidir? Aşağıdaki oranlardan hangisi birimlidir? Kütüphanedeki birinci rafta 2985 kitap, ikinci rafta 1948 kitap ve üçüncü rafta 1016 kitap vardır. Kütüphanede bu üç rafta kaç kitap vardır? Sonbahar ve ilkbahar mevsimlerini karşılaştırırsak hangi cümle doğru olur? Aşağıda temel büyüklükler ve büyüklüğün SI birim sistemindeki birimleri verilmiştir. Bu birimlerden hangisi yanlıştır? Öğrenciler okulun bahçesinde toplandılar. cümlesindeki tamlamanın türü nedir? Son ilahi kitap olan Kuran Kerim hangi peygambere gönderilmiştir? Ellerde dolaşan kadehler gibiYıllarca boşaldın, doldun ey gönülBu dizelerde görülen edebî sanata aşağıdakilerin hangisinde vardır? A + 8 = 10 işleminde verilmeyen toplanan kaçtır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir