Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Medeniyim diyen Türkiyenin gerçekten medeni olan halkı, baştan aşağıya dış görünümü ile dahi, medeni ve olgun insanlar olduklarını fiilen göstermeye mecburdur.
ATATÜRK
Atatürkün bu sözü, aşağıdaki hangi inkılabı destekler niteliktedir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Medeniyim diyen Türkiyenin gerçekten medeni olan halkı, baştan aşağıya dış görünümü ile dahi, medeni ve olgun insanlar olduklarını fiilen göstermeye mecburdur.ATATÜRKAtatürkün bu sözü, aşağıdaki hangi inkılabı destekler niteliktedir? sorunun cevabı "Kılık kıyafet değişikliğini" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Tevfik Fikret bir sıfat şairidir. Şiirlerinde hâkim olan şey sıfatlardır. Bu durum onun hayat görüşüyle ilgilidir. Ona göre sıfatlar durgun bir dünya yaratır ve basit tavrın ifadesidir. Tasvir gücü kuvvetli olan şair, dış güzelliğe, biçimsel mükemmelliğe özen göstermiştir.Bu parçada Tevfik Fikret’in hangi edebî akımdan etkilendiği vurgulanmaktadır?  Humus bitki artıklarının çürümesiyle toprağa karışan ve toprağın verimliliğini artıran organik maddelerdir. Buna göre, aşağıda verilen yerlerden hangisinde humus miktarının daha fazla olması beklenir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde birleşik zamanlı fiil kullanılmamıştır?  “Koş-” filinin “istek kipi 1.çoğul kişiye” göre çekimi aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki sözcüklerin hangisinde daha fazla sesli ( ünlü ) harf vardır? Aşağıdakilerden hangisinin yapımında kullanılan madde yanlış verilmiştir ?  Sosyal paylaşım sitelerinde kayıt esnasında ve sonrasında tüm _____________________ paylaşmayınız. Profilinize ait gizlilik ayarlarını gözden geçiriniz ve herkesin ________________________ görmesini engelleyiniz.Boş bırakılan yerlere yazılması gereken tek bir sözcük aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki sözcüklerden hangisi kök durumundadır? Aşağıdakilerden hangisi geçiş üstünlüğüne sahip araçların sürülmesine ilişkin esaslardan biri değildir? Şehir yaşantısında komşuluk ilşkileri zayıflamıştır. Bu nedenle komşu çocukları pek görüşememekte ve birlikte zaman geçiremektedir. Çocuklar bir araya gelmedikleri için arkadaşlık ilişkileri gelişememektedir. Bunun önemli sonuçları, ......... ......... çocuk oyunlarının sayısının azalması hatta bazılarının unutulmasıdır.Paragraftaki boşluğa aşağıdakilerden hangisi gelirse anlatım doğru olur? Aşağıdaki dizelerden hangisinde “istiare”sanatı vardır? Aşağıdaki ayet ve hadislerden hangisi İslam’ın bilime verdiği değere örnek oluşturmaz?