Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Bir öğrenci karanlık ortamda el fenerinin ışığını pencere camı, buzlu cam ve metal levha gibi cisimlere tutarak deney yapıyor. Diğer öğrenci ise bu cisimlerin arka kısmında durup gözlemliyor.
I. Işık kaynağından çıkan ışınlar doğrusal yolla yayılır mı?
II. Görme olayı için ışık gerekli midir?
III. Işığı geçirme oranları maddenin cinsine bağlı mıdır?
Öğrenci bu deney ile aşağıdaki soruların hangilerine cevap bulabilir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Bir öğrenci karanlık ortamda el fenerinin ışığını pencere camı, buzlu cam ve metal levha gibi cisimlere tutarak deney yapıyor. Diğer öğrenci ise bu cisimlerin arka kısmında durup gözlemliyor.I. Işık kaynağından çıkan ışınlar doğrusal yolla yayılır mı?II. Görme olayı için ışık gerekli midir?III. Işığı geçirme oranları maddenin cinsine bağlı mıdır?Öğrenci bu deney ile aşağıdaki soruların hangilerine cevap bulabilir? sorunun cevabı "I, II ve III." dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Dün   akşam bize  Ankara’dan  misafir geldi . Cümlesinde   de   sözcüğü   hangi sözcükten sonra  getirilirse  başkalarına  da  misafir geldiği  anlaşılır  ? Aşağıdakilerden hangisi beşeri unsurlardan biridir? Aşağıdaki sözcüklerden hangisi anlam yönünden diğerlerinden faklıdır? Aşağıdakilerden hangisi mantık felsefesinin sorularından değildir? Ali turizm haftası için yaşadığı yer ile ilgili aşağıdaki bilgi notunu hazırlamıştır. “Yaşadığım yer Türkiye’nin orman bakımından en zengin alanlarından birisi ve son yıllarda yayla turizmi ve şenlikleriyle önem kazanmış bir alandır. Her mevsim yağışlı olduğundan gür akan derelere de sahiptir.”Buna göre Ali’nin yaşadığı il aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi bir üçgen çeşidi değildir? “kırıldı” kelimesi aşağıdaki seçeneklerden hangisinin sonuna gelirse anlamlı bir cümle olur? “Bir şehirde bütün ömrünü geçirenler, yaşadıkları o şehri ne kadar bilirler? Başka ülkelerden, başka şehirlerden gelip geçen­ler kadar doğru bakabilirler mi bulundukları şehre?”Bu parçada asıl anlatılmak istenen aşağıdakilerden hangisidir? “Birden, havada karanlığı bir ustura gibi acısız ve belirsiz yaran bir beyaz şimşek parladı.” Cümlesinde bir benzetme vardır. Buna göre ne, neye benzetilmektedir? Aşağıdakilerden hangisi adil bir toplumda insanlarda oluşan duygulardan biridir? Med harflerin görevi nedir? Sayı doğrusunda m ve n tam sayılarının arasındaki uzaklık 6 birim olduğuna göre bu sayılar aşağıdakilerden hangisi olabilir?