S:1

Bir öğrenci karanlık ortamda el fenerinin ışığını pencere camı, buzlu cam ve metal levha gibi cisimlere tutarak deney yapıyor. Diğer öğrenci ise bu cisimlerin arka kısmında durup gözlemliyor.
I. Işık kaynağından çıkan ışınlar doğrusal yolla yayılır mı?
II. Görme olayı için ışık gerekli midir?
III. Işığı geçirme oranları maddenin cinsine bağlı mıdır?
Öğrenci bu deney ile aşağıdaki soruların hangilerine cevap bulabilir?

Bir öğrenci karanlık ortamda el fenerinin ışığını pencere camı, buzlu cam ve metal levha gibi cisimlere tutarak deney yapıyor. Diğer öğrenci ise bu cisimlerin arka kısmında durup gözlemliyor.I. Işık kaynağından çıkan ışınlar doğrusal yolla yayılır mı?II. Görme olayı için ışık gerekli midir?III. Işığı geçirme oranları maddenin cinsine bağlı mıdır?Öğrenci bu deney ile aşağıdaki soruların hangilerine cevap bulabilir? sorunun cevabı "I, II ve III." dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi çocuk haklarından biri değildir? O, çok çalışkan bir öğrencidir. Cümlesinde hangi sözcük adıldır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde benzetme vardır? 5 kg meyvenin 1kg 850 gramı yendiğine göre, geriye ne kadar meyve kalır? Şanı yüce anlamında, Allaha saygı ve tazim için söylenen ifade aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? Elif Naz hikâye kitabını 2 günde okuyup bitirdi. İlk gün 37 sayfa, ikinci gün ilk günkünden 5 sayfa fazla okuduğuna göre bu kitap kaç sayfadır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinin yüklemi yapısı bakımından diğerlerinden farklıdır? Çalışmak ve başarmak ile ilgili aşağıdaki cümlelerden hangisi yanlıştır? Taze sözcüğünün karşıt anlamlısı hangi sözcüktür? Soluk alma esnasında vücudumuza giren gaz aşağıdakilerden hangisidir? Oya kalemini evde unuttu. Oya bir daha bu sorunu yaşamamak için ne yapmalıdır? Aşağıdakilerden hangisi cins ismi olamaz? Aşağıda verilen besinleri bitkisel-hayvansal olarak sınıflandırdığımızda hangi besin diğerlerinden farklı olur? Hz. Muhammede Nur Dağında ilk vahyin geldiği mağara, aşağıdakilerden hangisidir? 5 kg şekerin yarım kgı satılmıştır. Geriye kaç g şeker kalmıştır? Aşağıda verilen bilgilerden hangisi yanlıştır? Resimde figürle mekânı, ışık ve gölgeyi, perspektifi usta bir gerçeklikle resimlemiş Rönesans dönemi sanatçısı, aşağıdakilerden hangisidir? You have an Internet connection problem. You couldnt fix it and have decided to call the customer services. You say: Dünya kendi etrafındaki dönüşünü ....................................... tamamlar.Yukarıdaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir