S:1

Aşağıdakilerin hangisinde altı çizili fiil, yapısı bakımından basittir?

Aşağıdakilerin hangisinde altı çizili fiil, yapısı bakımından basittir? sorunun cevabı "Çarpım tablosunu sonunda kavradık." dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.

Henüz son eklenen yorum yok. Lütfen tüm yorumlar sekmesine tıklayınız

Bir Yorum Yazın!

* Zorunlu
2000
Parantez içerisindeki sözcük kaç harflidir? (SORUBAK)
Powered by Commentics
İnsanın isteklerini Yüce Allaha (c.c.) iletmesi, ondan yardım dilemesidir.Bu tanım, aşağıdaki kavramlardan hangisinin tanımıdır? Aşağıdakilerden hangisi Allahın sıfatlarından birisi değildir? Allahın her şeyi bilmesine ne denir? Aşağıdaki cümlelerden doğru olanların başına D yanlış olanların başına Y yazınız(...) Herşeyi yaratan ve mükemmel bir şekilde düzene koyan Yüce Allahtır.(...) Dua , sadece camilerde yapılır.(...) İhlâs suresi Allahın varlığını ve birliğini anlatır.(...) Allah (c.c.) , sadece canlı varlıkları yaratmıştır. ​Aşağıdakilerden hangisi Allah'ın (c.c.) işitme sıfatını ifade eden isimdir? İhlâs suresinde aşağıdaki konuların hangisinden söz edilir? Peygamberlerin hayatlarının Kuran-ı Kerimde anlatılmasına ne ad verilir? İhlas Suresinde geçen Allahüs samed ifadesinin anlamı nedir? ‘Allaha yönelerek ondan istek ve dilekte bulunmaya .................... denir. tümcesini hangi seçenek doğru olarak tamamlar? Kâbeyi oğlu İsmail ile birlikte inşa eden peygamber kimdir? Allahü Tealanın evreni yoktan yaratmasını ifade eden sıfatı hangisidir? O, insanı bir kan pıhtısından yarattı. (Alak, 2. Ayet)Yukarıdaki ayet-i kerime Allahü Tealanın hangi sıfatı ile daha çok ilgilidir? İhlas suresi ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? Aşağıdaki dua örneklerinden hangisi ölmüş bir kişinin arkasından yapılmaz? Aşağıdakilerden hangisi duanın anlamlarından biri değildir? Aşağıdakilerden hangisi Allaha inanan bir kişinin yapabileceği bir davranış değildir? Allahın her şeye gücünün yettiğini ifade eden sıfatı aşağıdakilerden hangisidir? I. Semi: Allahın her şeyi işitmesiII. Basar: Allahın her şeyi görmesiIII. İlim: Allahın her şeyi bilmesiYukarıdaki verilen Allahın sıfatlarının anlamlarından hangileri doğrudur? - - - -, Allahın her şeyi yaratması anlamında kullanılan subuti sıfatıdır.Boş bırakılan yere gelecek kavram aşağıdakilerden hangisidir? Rahmanın yaratmasında bir düzensizlik göremezsin. (Mülk, 67:3)Bu ayetle ilgili aşağıdaki çıkarımlardan hangisi yapılamaz? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir