Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Kurtuluş Savaşının Güney Cephesi yerel kahramanların başarılarıyla doludur. Asıl adı Mehmet Said olan Antepli Şahin Bey, Fransızların ihtiyaçlarını sağlamaları açısından önem taşıyan Kilis - Antep yolunun kapanması için görev almıştır. O, düşmanı kesin olarak bu yoldan geçirmemek için en son mermiyi atıncaya kadar direnme kararını vererek Düşman buradan geçerse, ben Antepe ne yüzle dönerim, düşman ancak benim vücudumun üzerinden geçebilir. demiştir.
Antepli Şahin Beyin bu sözleri, aşağıdaki kavramların hangisiyle ilişkilendirilebilir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Kurtuluş Savaşının Güney Cephesi yerel kahramanların başarılarıyla doludur. Asıl adı Mehmet Said olan Antepli Şahin Bey, Fransızların ihtiyaçlarını sağlamaları açısından önem taşıyan Kilis - Antep yolunun kapanması için görev almıştır. O, düşmanı kesin olarak bu yoldan geçirmemek için en son mermiyi atıncaya kadar direnme kararını vererek Düşman buradan geçerse, ben Antepe ne yüzle dönerim, düşman ancak benim vücudumun üzerinden geçebilir. demiştir.Antepli Şahin Beyin bu sözleri, aşağıdaki kavramların hangisiyle ilişkilendirilebilir? sorunun cevabı "Vatanseverlik" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Hangi cümlede zamir yoktur? Aşağıdaki davranışlardan hangisi yasalarla düzenlenmiştir? Aşağıdakilerden hangisi bayram namazı için doğru değildir? Aşağıdakilerden hangisi okulda uyulması gereken temizlik kurallarından değildir? Aşağıdakilerden hangisi kültürel mal olarak kabul edilir? İkindi aydınlığı toparlanıp gitmiş, odaya sessizlik ve karanlık çökmüştü. Nezihe, işlediği örtüde  bir sıkıntının büyüdüğünü gördü. Örtüyü elinden bırakıp, pencereye doğru yürüdü. Evler, sokağa asılmış çamaşırla pazar yerinden dönen yorgun kadınlar ve beklemeyi anımsatan bir çınar... Annesi şu sokağın başında görünüverse, yeniden başlayacaktı yaşam.Parçaya göre Nezihe’nin sıkıntısının nedeni nedir? (I) Yeşil kapılı evinin önünde sandalyede oturuyor ve etrafa bakınıyordu. (II) Sanki yaşadıklarının hiçbir etkisi kalmamıştı. (III) Bakışlarından yine de gözyaşlarını içine akıttığı belli oluyordu. (IV) Son derece kederli hâli beni de düşündürüyordu. (V) Tüm bu olanlarda sanırım benim de payım vardı?Numaralanmış cümlelerin hangisinde yorum yoktur? Trevor : - - - -?Roger : I don’t think so. She can’t speak Spanish. Aşağıdakilerden hangisi I.Dünya Savaşında Osmanlı İmp.’nun savaştığı cephelerden değildir? Yüce Allah her şeyi yaratan, yaşatan ve gözetendir. Yaratıldığı andan itibaren evrende meydana gelen her şey onun izni ve dilemesi ile gerçekleşmektedir. Bu,Allah’ın sürekli bir yaratma halinde olması demektir. Bu konuda Kur’an’da şöyle buyurulur: “ …O her an yaratma halindedir.” (Rahman suresi, 29. ayet)Bu metinde aşağıdakilerden hangisine değinilmemiştir? Hak ve özgürlüklerimizin olması ve onları kullanabilmemizin temel koşulu hangi seçenekte verilmiştir? Tiyatroya giden 4 arkadaş 48 tl’ ye bilet almışlardır. Bilet fiyatları eşit olduğuna göre bir bilet kaç tl’ dir?