Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
(I) Çorum tarihinin en çok öne çıkan özelliği Hititlere ev sahipliği yapmış olmasıdır. (II) Hititler kendilerine özgü yasaları, devlet yapıları, gelenekleri ve özgün yazılarıyla tarihe damga vurdu. (III) Türkiyenin UNESCO Dünya Mirası listesindeki alanlarından Hattuşaş, her yıl binlerce gezgini konuk ediyor. (IV) Etrafı kilometrelik surlarla çevrili, giriş kapılarında devasa aslan heykellerinin yer aldığı Hattuşaş kenti oldukça etkileyici bir görüntüye sahip.
Bu parçada numaralanmış cümlelerle ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi söylenemez?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
(I) Çorum tarihinin en çok öne çıkan özelliği Hititlere ev sahipliği yapmış olmasıdır. (II) Hititler kendilerine özgü yasaları, devlet yapıları, gelenekleri ve özgün yazılarıyla tarihe damga vurdu. (III) Türkiyenin UNESCO Dünya Mirası listesindeki alanlarından Hattuşaş, her yıl binlerce gezgini konuk ediyor. (IV) Etrafı kilometrelik surlarla çevrili, giriş kapılarında devasa aslan heykellerinin yer aldığı Hattuşaş kenti oldukça etkileyici bir görüntüye sahip.Bu parçada numaralanmış cümlelerle ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi söylenemez? sorunun cevabı "III. cümlede Hattuşaş’ın insanlık tarihi açısından önemi açıklanmıştır." dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

İnsanın yaşamına en büyük değeri kazandıran, her şeyden önce gelen kavram, sağlıktır. Ruh ve beden sağlığı yerinde olmayan insanların yaşamdan tat almaları, var olmanın güzelliklerini yaşamaları çok zordur. Sultan Süleyman bile, “Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” derken yaşamda en büyük mutluluğun sağlık olduğunu vurgulamıştır.Bu anlatımın asıl amacı aşağıdakilerden hangisidir? I. İşçi arıII. Erkek arıIII. Kraliçe arıYukarıdaki bireylerden hangileri kısırdır?  Elif: Karşımızda ilk bakışta ürküntü veren geniş omuzlu, kulaklarını örten beyaz saçlı, gözlerinin altı çökmüş, kirli sakallı bir adam var. Sırtındaki eski, yamalı  paltoya sımsıkı bürünmüş halde.Elif`in kitabından okuduğu bu bölümde anlatım biçimlerinden hangisi kullanılmıştır? “Ehl-i Beyt” ne anlama gelmektedir?  Aşağıdaki cisimlerden hangisinin üzerine ışık tutulduğunda yansıma olayı gerçekleşir? “4-7-10-13-16-…..”Şeklinde verilen sayı örüntüsünün genel terimi aşağıdakilerden hangisidir? "Kardeşi bebeğin yanına geldi, Nabzına baktı. Sonra elini alnına koydu." Bu cümlede bulunan kelimelerin hangisinde hece düşmesi görülmektedir? Ticari amaçla yük taşımacılığı yapan ve azami ağırlığı 3,5 tonu geçen araçların şoförleri ile ticari amaçla yolcu taşımacılığı yapan ve taşıma kapasitesi şoförü dahil 9 kişiyi geçen araçların şoförlerinin, 24 saatlik herhangi bir süre içinde toplam olarak kaç saatten fazla araç sürmeleri yasaktır? Aşağıda verilenlerden hangisi peygamberlerin sıfatlarından biri değildir? Dengede olan bir terazinin bir kefesinde her biri 4 kg olan 3 kabak, diğer kefesindeise bir kavun ile her biri 5 kg olan 2 karpuz vardır. Buna göre, kavun kaç  kilogramdır? Aşağıdaki dönemlerden hangisi için “Hızlı hareket edemez ve çabuk yorulur” ifadesi geçerlidir? Aşağıdaki cümlelerdeki eylemlerin hangisi gereklilik kipi eki almıştır ?