Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Çocukluğun ve gençliğin ruhuyla keşif ruhu arasında bir paralellik kurmak güç değil. Kâşifler, odalarını karıştıran meraklı çocuklar gibi dünyanın - - - -
Bu metinde boş bırakılan yere aşağıdaki deyimlerden hangisi getirilirse anlam bütünlüğü sağlanmış olur?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Çocukluğun ve gençliğin ruhuyla keşif ruhu arasında bir paralellik kurmak güç değil. Kâşifler, odalarını karıştıran meraklı çocuklar gibi dünyanın - - - -Bu metinde boş bırakılan yere aşağıdaki deyimlerden hangisi getirilirse anlam bütünlüğü sağlanmış olur? sorunun cevabı "altını üstüne getirmişlerdir." dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Çok fazla egzersiz yapağımızda aşağıdaki yapılarımızdan hangisi yorulmaz?  Evimiz iç çitin büyük kestane ağaçları arkasında kaybolmuş gibiydi. Annem, İstanbul’a gittiği için benden bir yaş küçük olan kardeşim Hasan’la artık Dadaruh’un yanından hiç ayrılmıyorduk. Bu, babamın seyisi, yaşlı bir adamdı. Sabahleyin erkenden ahıra koşuyorduk. En sevdiğimiz şey atlardı. Dadaruh’la birlikte onları suya götürmek, çıplak sırtlarına binmek, ne doyulmaz bir zevkti.II. Ağaları, Gündüz ve Savcı övülürdü. Onları herkesten çok da Osmancık beğenirdi. Beğenmek bir yana, hayrandı onlara, bilgilerine ve akıllarına hayrandı. Dengeli davranışlarına, görev şuurlarına, çekip çevirme yeteneklerine ve evliliklerine hayrandı. Bütün başarılarında ve mutluluklarında kendi başarısını ve mutluluğunu görür gibi olurdu; içine bir kerecik olsun kıskançlığın pası düşmemişti. Her şeyden öte, yeğenleri, Bânu Çiçek -ve hele- Bay Koca ve yengeleri Burla Hatun ile Ayna Melek onun gönül ışıklarıydı; uğurlarında yapmayacağı şey yoktu.Yukarıdaki metinlerle ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenemez? 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanun’a göre aşağıdakilerden hangisi Sendika ve konfederasyonların gelirlerinden değildir? Eğitimi tek çatı altında toplamak amacıyla aşağıdaki kanunlardan hangisi kabul edilmiştir? Bir dağcı grubu 8603 m yüksekliğindeki bir dağa 1. gün 1808 m, 2. gün 2178 m tırmandı. Dağcı grubun tırmanması gereken kaç m yolu kalmıştır? İlk Türk devletlerinde dağınık bir şekilde verilen eğitimin, belli bir plan ve program dahilinde uygulanmaya başlanması hangi Türk İslam devleti zamanında olmuştur? Aşağıdakilerden hangisinde yapılan işin nedeni belli değildir? Aşağıdakilerden hangisi Osmanlı Devleti’nde kuruluş döneminde meydana gelen gelişmelerden biri değildir? Ormanların faydaları çok fazladır.Aşağıdakilerden hangisi ormanlara zarar verir? Bahar gelsin şu dağlara çıkayımBelki derdimize çare bir çiçekToplayıp devşirip derman edeyimAçılan yaramı sara bir çiçekBu şiirin konusu aşağıdakilerden hangisidir? Bir kare dik prizmanın hacmi 90 cm3 yanal alanı 72 cm2 olduğuna göre bu prizmanın yüzey alanı kaç santimetre karedir? Fıkra türü Türk edebiyatına Tanzimat Dönemi’nde Batı’dan geçmiştir. Türk edebiyatında özellikle - - - - fıkralarıyla tanınmıştır.Bu parçada boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?