Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Bir sabah, tarla faresi başını deliğinden çıkardı. Boncuk gibi parlak gözleri vardı. Kül rengi bıyıkları ise pek dikti. Çevresine bakındı. Yuvasından ilk kez çıktığı için ürkekti. Etrafı seyre koyuldu. Görünürde kimsecikler yoktu.
Bu metinde aşağıdaki hikâye unsurlarından hangisi bulunmamaktadır?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Bir sabah, tarla faresi başını deliğinden çıkardı. Boncuk gibi parlak gözleri vardı. Kül rengi bıyıkları ise pek dikti. Çevresine bakındı. Yuvasından ilk kez çıktığı için ürkekti. Etrafı seyre koyuldu. Görünürde kimsecikler yoktu.Bu metinde aşağıdaki hikâye unsurlarından hangisi bulunmamaktadır? sorunun cevabı "Yardımcı karakter" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Kelebekler bozulmamış doğanın, temiz çevrenin göstergelerinden biridir. Son yıllarda sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde kelebekler, soylarının tükenmesi tehlikesiyle karşı karşıya. Öteki canlılara oranla çok daha narin yapıları olduğu için doğal dengenin bozulmasından en fazla onlar etkileniyor. Doğal yaşam alanlarının daralması, sayılarının azalmasına neden oluyor.Bu parçaya göre kelebeklerin tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalmalarının asıl nedeni aşağıdakilerden hangisidir? Saat tam dokuzu çeyrek geçe akrep ile yelkovan arasında oluşan açı hangisidir? Aşağıdaki hareketlerden hangisi diğerlerinden farklıdır? •  Allah rızası için yapılan her türlü yardımdır.•  Miktar sınırlaması yoktur.•  Verenin zengin olması gerekmez.•  Her zaman verilebilir.Verilen bu özelliklerin hepsini kapsayan ibadet aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıda verilenlere yönelik alınacak önlemlerden hangisi ekonomi politikasının nicelik belirleyen vasıtalarından olamaz? İman, toprağa dikilen bir fidan gibidir. Fidanın yeşerip büyüyebilmesi için sulanması ve bakımının yapılması nasıl bir gereklilikse, kalpteki imanın da yaşaması için ibadetlerle desteklenmesi bir zorunluluktur.Bu metinde vurgulanan ana düşünce aşağıdakilerden hangisidir? 5 - 12 - 19 - 26 Yukarıda verilen örüntüye göre bir sonraki sayı kaç olmalıdır? Dünya edebiyatında deneme türünün ilk örneklerini veren - - - -olmuştur. Büyük bir kültür birikimine sahip olan yazar, çeşitli konu-larda görüşlerini anlatmış, bunu yaparken kendisini, dolayısıyla insanı anlatmıştır.Bu parçada boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir? Sümerlerde tapınaklara teslim edilen tarım ürünleri, satılan ve alınan her türlü ticari mal, rahipler tarafından kil tabletler üzerine resimler ve işaretlerle kaydedilmiştir. Zamanla bu resim ve işaretlerin heceye dönüşmesiyle de yazı ortaya çıkmıştır.Bu metne göre Sümerlerin yazıyı icat etmelerinde etkili olan faktörler aşağıdakilerin hangisinde birlikte verilmiştir? Aşağıdakilerden hangisi Mekkeli müşriklerin Hz. Muhammed’in (sav.) davetine karşı çıkma sebepleri arasında yer almaz? Hareket halindeki bir cisme hareketi yönünde bir kuvvet uygulanırsa cismin hızı .................Yukarıdaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? 5 gram Ca kullanılarak en fazla kaç gram CaS bileşiği elde edilir? (Ca; 40 S; 32)